Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problemy po wymianie radia


Domin1998

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :D

Wczoraj dokonałem wymiany radia w mojej megane III ponieważ miałem problem z niesprawnym napędem CD w oryginalnym radiu. Zamontowane fabrycznie radio to wersja z pokrętłami, bluetooth (Blaupunkt) i nagłośnieniem 3D by Arkamys. Radio które dokupiłem to wersja z identycznym panelem, bluetooth, również z arkamysem z tym że z naklejką bosch zamiast blaupunkt. Ogółem radio działa, CD działa, odtwarzanie z Bluetooth działa, godzinę też można sobie ustawić :)

A teraz problemy: 

-po włączeniu radia, przez dłuższą chwilę (więcej niż 1 minuta) na wyświetlaczu pozostaje napis RENAULT pomimo że radio już gra i dopiero później szybko pojawia się 3D Sound by Arkamys i w końcu wyświetla się to co powinno tj. stacje, częstotliwość itd.

-w ustawieniach od akustyki kierowcę pokazuje po prawej stronie (radio z anglika) 

-dzwonić z bluetooth niby się da, ale radio nie chce importować żadnego kontaktu z telefonu, po prostu jakby się zawiesza aż się wciśnie TEL albo przycisk od ustawień, tak samo się dzieje przy manualnej próbie dodania kontaktu. 

 

Czy jest to do ogarnięcia przez CLIPa? Co trzeba zrobić? 

A może ktoś ogarnia temat w Lubelskim lub Podkarpackim?

Z góry dzięki za pomoc :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz powiedzieć coś więcej? :D umówiłem się na jutro z gościem z ogłoszenia na olx, który rzekomo dysponuje clipem i wolałbym wszystkie opcje rozwiązać od razu bo niestety ja osobiście clipa nie posiadam :41_pensive:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u Pana który podpiął się clipem. Sukces połowiczny:41_pensive:. C-box wyłączony i faktycznie zniknął problem z długo "myślącym" wyświetlaczem :D Niestety spec nie poradził sobie z przestawieniem tej angielskiej kierownicy w ustawieniach od akustyki :41_pensive: Z tego co obserwowałem i mi mówił to w ustawieniach jest jako Europa, siedział nad tym blisko godzinę, coś kombinował z resetowaniem konfiguracji (radio przyuczyło się do auta czy coś takiego) ale nadal kierownicę wyświetla po prawej. Jakieś pomysły? 

Problem z importowaniem kontaktów z telefonu również pozostał ale szczerze mówiąc to prawie mi nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest darmowy program dedykowany dla Renault i Dacia, jest dużo o nim na naszym forum. Współpracuje z ELM 327.  @cinas pisze, że można clipem więc może ten gość nie wie tylko jak to zrobić. Ja clipa nie posiadam i wszystkie konfiguracje robię ddt4all.

Edytowane przez aniewa
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego programu wystarczy ten zwykły elm327 niebieski z BT? 

cinas rozważę tą opcję, długi jest czas oczekiwania u Ciebie? 

aniewa widzę u Ciebie w podpisie Chełm, jesteś stamtąd? woj. lubelskie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cinas, ok, jak nic nie załatwię na miejscu to podeślę radio do Ciebie

aniewa, dzieli nas ok.50km, ja jestem z Hrubieszowa :-D

 

powiedzcie mi jeszcze czy do tego dd4all wystarczy ten zwykły niebieski elm z BT? 

Edytowane przez Domin1998
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!