Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kulka jakiegoś cięgła


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Auto mi stanęło bo komunikat "bremssystem defekt". No i myślałem że to może wina aku. Kupiłem nowe. I dalej to samo. Wiem na clipa muszę. Ale przy okazji znalazłem taką kulkę na jakimś elemencie ruchomymna dole z tyłu za aku. Jakby układu kierowniczego. Wygląda to jakby jakiegoś ciięgła brakowało. Ale ten element ma też drugi taki przegub i na tym drugim jest cięgło nasadzone.

Czy tak ma być czy mimo wszystko brakuje cięgła? I do czego ten element jest? Podpowie ktoś? 

I jeszcze jedno pytanie. Jakbym chciał żeby mnie ktoś holował do mechanika to czy dam radę prowadzić samochód bez wspomagania na niezapalonym silniku? 

Ostatnie to czy ma sens próbować samochód na popych odpalić? 

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Arek

Zapomniałem dopisać że to jest Meg II 2.0 2006 grandtour.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@narkules wspomaganie jest elektryczne i włącza się na zapłonie. Wystarczy przytrzymać dłużej Start i będziesz miał wspomaganie, o ile akumulator nie jest martwy.

Co do odpalania na pychu, to ogólnie uznaje się, że jest to niebezpieczne, bo rozrząd, bo katalizator...możesz, ale robisz to na własną odpowiedzialność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, droopy napisał:

@narkules wspomaganie jest elektryczne i włącza się na zapłonie. Wystarczy przytrzymać dłużej Start i będziesz miał wspomaganie, o ile akumulator nie jest martwy.

Co do odpalania na pychu, to ogólnie uznaje się, że jest to niebezpieczne, bo rozrząd, bo katalizator...możesz, ale robisz to na własną odpowiedzialność.

Dzięki. Tylko pytanie takie. Jak przecież nacisnę start to się rozrusznik uruchamia to tak trzymać ten start przy działającym rozruszniku? Czy kartę startową oddalić i trzymać wtedy start?

31 minut temu, aniewa napisał:

Widzę, że kolega @narkules założył dwa takie same tematy.

Przepraszam coś musiałem namieszać. Wykasuj jeden zbędny! Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Włącz bieg, naciśnij hamulec i przycisk start. Włączy się zapłon. 

2) włącz luz i trzymaj 5 sekund start, włączy się zapłon

Na włączonym zapłonie sprawdzisz czy masz wspomaganie kierownicy.

37 minut temu, narkules napisał:

Przepraszam coś musiałem namieszać. Wykasuj jeden zbędny! Dzięki.

To może tylko moderator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, narkules napisał:

Jak przecież nacisnę start to się rozrusznik uruchamia to tak trzymać ten start przy działającym rozruszniku? Czy kartę startową oddalić i trzymać wtedy start?

Karta w slot, bieg (obojętnie jaki ale najlepiej 1), hamulec i trzymaj start przez 5 sekund. Nie wciskaj sprzęgła. Auto nie powinno chcieć odpalić, a powinno odblokować kierę. Czy będziesz miał wspomaganie zobaczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do końca rozumiem:

1) Włącz bieg, naciśnij hamulec i przycisk start. Włączy się zapłon.

Co to znaczy że zapłon się włączy? Rozrusznik się przecież uruchomi. Czy nie?

To na sprzęgle tak? No bo czy można bez zprzęgła bieg i hamulec i rozrusznikiem mielić? Pytam bo nie wiem!

A karta poza zasięgiem czujnika portu?czy w obrębie zasięgu? Bo jak w zasięgu to przecież rozrusznik się włączy.

 

2) włącz luz i trzymaj 5 sekund start, włączy się zapłon.

Jak wyżej. Czy karta w zasięgu? Czy zapłon to chodzi o rozrusznik? No bo jak karta jest w zasięgu i nacisnę start to się rozrusznik włącza. To mam dalej trzymać 5 sekund?

Na włączonym zapłonie sprawdzisz czy masz wspomaganie kierownicy.

Czy chodzi o to że rozrusznik ma pracować? Bo auto mi nie odpala przecież!

 

Sorki za te pytania ale nie chcę rozrusznikowi krzywdy zrobić!

20 minut temu, pbet napisał:

Karta w slot, bieg (obojętnie jaki ale najlepiej 1), hamulec i trzymaj start przez 5 sekund. Nie wciskaj sprzęgła. Auto nie powinno chcieć odpalić, a powinno odblokować kierę. Czy będziesz miał wspomaganie zobaczysz.

Ok pojąłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@narkules miałeś kiedyś auto z klasycznym kluczykiem? Zapłon to pierwsza pozycja stacyjki, która załącza prąd w całym aucie. Dopiero dalsze przekręcenie kluczyka odpala samochód. Procedurę dojścia właśnie do tej pierwszej pozycji kluczyka opisał Ci Kolega aniewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Miałem auto z kluczykiem i chyba łapię.

Dnia 7.11.2019 o 22:09, aniewa napisał:

1) Włącz bieg, naciśnij hamulec i przycisk start. Włączy się zapłon. 

2) włącz luz i trzymaj 5 sekund start, włączy się zapłon

Udało się mam to wspomaganie.

Jeeszcze mam takie pytanko czy komputerem diagnostycznym ale nie CLIPem da się wykryć czy to np. Czujnik położenia wału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Był Pan z komputerkiem powiedział że czujnik położenia wału pokazuje dobrze. Auto nie ma żadnych błędów. Abs nie ma błędów a dalej wyskakuje komunikat bremssystem defect. ALE!!!!! 

Ja świece postanowiłem sprawdzić. Okazało się że były luźne/ słabo bardzo przykręcone i zalane. Całe opaćkane spalinami czarnymi na mokro. Wyczyściłem i przykręciłem porządnie. I nic to nie dało!. Jeszcze dodam tylko, że dzień wcześniej żona jechała samochodem 100km. Przyjechała postawiła samochód i powiedziała że nic się nie działo. Na drugi dzień rano ja odpaliłem samochód normalnie na zimnym silniku wyjechałem tyłem spod domu jakieś 8 metrów wyłączyłem bieg i samochód zgasł i potem zamknąłem bramę i myślałem że odpali więc normalnie wsiadłem i próbowałem odpalić ale nic nie dało. I tak stoi teraz już 5 dni. Czy jest możliwe że np przy skręcie kołami bądź kierownicą gdzieś jakiś kabel spadł? Odłączył się? Jakiś styk? Kiedyś miałem problem bo taśma w kierownicy nie miała styków i ją mi elektronik polutował. Poskładałem to do kupy i było ok. Czy może to być wina że coś na tej taśmie puściło? A może przy kołach jest jakiś kabelek? Bo może się okazać że samochód 30 km odwlokę na holu do mechanika a on też problemu nie znajdzie. Pomoże ktoś coś? Z góry dziękuję za wszystkie wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!