Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Mocne szarpanie na zimnym silniku


ciasteq666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam Megane II 2004R. sedan w silniczku 1.6 16V 113 km

Mam problem tzn. Po nocy wyjeżdżam z garażu. Silnik kompletnie zimny. Samochód przełącza sie na gaz po określonym czasie, i zanim rozgrzeje się do 60-70 stopni przy zmianie biegów, puszczeniu nogi z gazu jest wyczuwalne bardzo mocne szarpnięcie. Jeśli wyłącze gaz i rozgrzewam do tej temperatury auto na benzynie problemu nie ma. Czego to może być wina? Możliwe że auto przełącza sie za szybko i gaz się skrapla? Nie znam się kompletnie na gazie ponieważ jest to moje pierwsze auto z LPG. Dodam że instalacja to Stag IV ( nie wiem czy dobra czy nie, możecie napisać).

Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ciasteq666 napisał:

Po nocy wyjeżdżam z garażu. Silnik kompletnie zimny.

Samochód przełącza sie na gaz po określonym czasie i zanim rozgrzeje się do 60-70 stopni przy zmianie biegów,

puszczeniu nogi z gazu jest wyczuwalne bardzo mocne szarpnięcie.

Jeśli wyłącze gaz i rozgrzewam do tej temperatury auto na benzynie problemu nie ma.

Od kiedy masz zamontowany gaz?

Kiedy był przegląd instalacji gazowej?

Stag IV - to popularny/dobry system, ale jak wiadomo najważniejszy jest kumaty gazownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz zamontowany w 2015r.

Przeglądu można powiedzieć że dawno nie było..

Zauważyłem jeszcze dziury w przyspieszeniu na zimnym silniku zarówno na benzynie jak i na gazie, może to być spowodowane uszkodzeniem przepływomierza? Nie przychodzi mi nic innego na myśl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na dniach będe jechał do mechanika z inną sprawą ale kupiłlem już nowe świece z ngk i podsune mu je żeby wymienił. Jak nie pomoże to będe szukał przyczyny w cewkach. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powiem krótko, po wymianie świec problem nie ustąpił więc obstawiłem na cewki. Pożyczyłem od znajomego jedną dobrą sprawdzoną i metodą podmiany jednej doszłem do tego. Przebicie lub jakąś awarie miała cewka 3 od lewej strony. Gdy ją podmieniłem problem znikł. Fakt zajęło mi sprawdzanie taką metodą pare dni ale wolałem to niż oddać auto do mechanika kolejny raz.

Jeśli masz LPG możesz też jechać na regulacje gazu, bo jak za szybko się przełącza na gaz to tłumaczyli mi że gaz sie skrapla wtedy jak jest niska temperatura i  powoduje szarpanie i brak mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!