Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ryzyko awarii silnika


Rekomendowane odpowiedzi

Trochę się bałem, tym bardziej że nie żałowałem chemii i wody, ale za dobre sprawowanie należało mu się trochę kosmetyki, a ja z zasady zbytnio samochodów nie rozpieszczam ot normalna, zgodna z zaleceniami producenta eksploatacja. Jeszcze czapkę mu na tygodniu założę, bo tam jest jakaś jakby uszczelka czy cosik uszczelkopodobnego. To się oczywiście rozmemłało, także położyłem wałeczek markowego silikonu i jak zaschnie, utworzy się taka elastyczna i nie klejąca się już gumka, która tę pokrywę będzie uszczelniać i wyciszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, omega napisał:

bo tam jest jakaś jakby uszczelka czy cosik uszczelkopodobnego. To się oczywiście rozmemłało, także położyłem wałeczek markowego silikonu i jak zaschnie, utworzy się taka elastyczna i nie klejąca się już gumka, która tę pokrywę będzie uszczelniać i wyciszać.

Wiesz co, mam SC  III tym silnikiem i jeszcze nie zdejmowałem tej "czapki" jak to nazywasz. To mój pierwszy samochód  z kilkunastu które wcześniej posiadałem  i w którym nie musiałem zaglądać do silnika poza wymianą oleju.  Jak na razie mam przebieg trochę powyżej 170 kkm i silnik pracuje cacy  z wyjątkiem jednego focha odnośnie czwartego wtryskiwacza. 

W profilu widzę, że masz zrobione na tym samochodzie przebieg ponad 350 kkm co mnie cieszy bo mam zamiar tym samochodem pojeździć jeszcze kilka  (może kilkanaście) dobrych lat przy moim średnim przebiegu poniżej 10 kkm rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ja tę czapkę zdjąłem niepotrzebnie, bo ten czujnik można wykręcić bez zdejmowania, ale... to trzeba wiedzieć, bo bez tej wiedzy organoleptycznie nikt na to nie wpadnie. Czujnik jest osłonięty taką gumową "firanką" tak, że wystaje i widoczna jest tylko wtyczka. U mnie nic się z wtryskiwaczami nie działo tu masz w razie co link: https://allegro.pl/oferta/wtryskiwacz-paliwa-1-5dci-166006212r-nowy-orginal-6184066423 do gościa od którego kupiłem czujnik i faktycznie przyszedł "prawie nówka" :)

10k km rocznie?? To ja Aniewa prawie tyle robię rowerem (takie moje hobby). Proponuję w ogóle porzucić samochód będzie i taniej i zdrowiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, omega napisał:

Czujnik jest osłonięty taką gumową "firanką" ta k, że wystaje i widoczna jest tylko wtyczka.

 Wiem o tym, bo żeby Tobie napisać odpowiednią odpowiedź musiałem organoleptycznie tę "firankę" lekko wcisnąć by sprawdzić że czujnik ma poniżej obudowę na odpowiedni klucz.

15 minut temu, omega napisał:

10k km rocznie?? To ja Aniewa prawie tyle robię rowerem (takie moje hobby).

Pewnie też  bym przejechał rowerem dużą część tego dystansu bo bardzo lubię taką rekreację  ale żona ma inne wymagania :smug: i nic na to nie poradzisz. Z drugiej strony mój wiek ma już swoje wymagania i domaga się trochę luksusu. :-D Powodzenia w ewentualnej sprzedaży samochodu bo gdzieś już o tym wspominałeś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!