Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Atomat DP0 samodzielna wymiana elektrozaworów.


vanbeethoven

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Auto małżonki to Megane II 2.0 z 2003r. automat DP0 052. Mamy je od paru tygodni i zdążyłem wydać na naprawy więcej niż kosztowało w zakupie ( jak się kupuje stare trzeba być bogatym i cierpliwym:bash: ). Po tym wstępie domyślacie się zapewne iż jestem mooocno związany z tym samochodem i mamy zamiar z niego korzystać do chwili całkowitego rozpadu. Ostatnią rzeczą na chwilę obecną jest problem z ASB. Wszystkie znaki wskazują na uszkodzenie elektrozaworów odpowiedzialnych za regulacje ciśnienia. W wyspecjalizowanym warsztacie na śląsku padła kwota 1900zł z wymianą oleju i stanowi to dla mnie w chwili obecnej barierę nie do przejścia. Na allegro znalazłem elektrozawory oryginalne w kwocie nieco ponad 100zł. za sztukę, zakładam że uszczelka pokrywy i oringi nie wyjdą wiele drożej a elf d3 syn. to około 350zł. Gdzieś przeczytałem, że ktoś samodzielnie dokonał wymiany elektrozaworów w tej skrzyni ale nie mogę tego odnaleźć i stąd prośba do Was. Czy ktoś z szanownych forumowiczów robiła taka wymianę samodzielnie, jakie były efekty i co jest do tego potrzebne. Z góry dziękuję za pomoc. Mile widziane również rady iż samodzielna wymiana to czyste szaleństwo bo i tak bez specjalnych narzędzi i przy braku kwalifikacji nie może się udać.:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2019 o 15:04, vanbeethoven napisał:

Wszystkie znaki wskazują na uszkodzenie elektrozaworów odpowiedzialnych za regulacje ciśnienia.

W wyspecjalizowanym warsztacie na śląsku padła kwota 1900 zł z wymianą oleju i stanowi to dla mnie,

w chwili obecnej barierę nie do przejścia.

Nie zrobi tego byle kto, może jedynie bardziej zepsuć,

Możesz dostarczyć auto do tego warsztatu celem;

   - diagnozy uszkodzenia i kosztorysu napraw ,

   - zamontować  automat DP0 052 używany, na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojcu jak padła ta skrzynia (brak jazdy po wrzuceniu biegu, zaczęło się od "ślizgania na biegach, po wymianie oleju skrzynia umarła), kupił używkę zamontował i auto jeździło lepiej jak na starej. W tym że po wymianie skrzyni auto sprzedał :D Używka z gwarancją rozruchową 1000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1900 za poprawną diagnozę, wymianę elektrozaworów, uszczelnień, oleju oraz przyuczenie to nie jest kosmiczna cena. 

Używka 1000zł. Do tego dochodzi koszt robocizny, oleju, uszczelek. Gwarancja jest rozruchowa ale jakby co to za robociznę nikt Ci nie odda.. 

Jeśli reszta skrzyni jest ok to wolałbym regenerowa". Jeśli ma uślizgi to szukać używki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, onomatopeja napisał:

W nowej ojciec tylko olej wymienił i poważnie jeździła bez zastrzeżeń. A samochód i tak chciał sprzedać ale niestety skrzynia padła nagle a z uszkodzona to by nie sprzedał. 

Sam ją wymieniał? Jeśli tak to koszt +400zł za olej Elf czyli min 1400. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drążę bo to ważne w odniesieniu do ceny 1900 za diagnozę i regenerację. Można wskoczyć w nieprzewidywalne koszta a zysk będzie żaden. 

Jeśli skrzynia kupiona za 1000zł. Olej Elf za 300. To pozostaje 200 za robociznę i uszczelki. Mało jakoś.  

Sądzę że płacąc za przełożenie w warsztacie niewiele się urwie z tych 1900. 

Jedyna opcja oszczędności to samodzielna wymiana elektrozaworów i oleju. Ale najpierw potrzebna pewna diagnoza, później dobry tutorial. Na początek 

Edytowane przez Komarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.12.2019 o 15:48, Andrzej-2010 napisał:

Nie zrobi tego byle kto, może jedynie bardziej zepsuć,

Możesz dostarczyć auto do tego warsztatu celem;

   - diagnozy uszkodzenia i kosztorysu napraw ,

   - zamontować  automat DP0 052 używany, na gwarancji.

 

Witam po wymianie elektrozaworów ciśnieniowych w skrzyni DP0. Wychodzi na to, że ten byle kto to ja właśnie, ale nie mam z tym problemu. Korzystając z cennych wskazówek użytkowników internetu ( forum Scenic, elektroda i youtube ), pomimo braku doświadczenia wymieniłem samodzielnie wspomniane elektrozawory. Najwięcej czasu musiałem poświęcić na demontaż przodu samochodu. Następnie po zdjęciu osłony płyty sterującej skrupulatnie dokonałem pomiarów ustawienia komponentów sterujących przełożeniami. Po wymianie elektrozaworów przejechałem około 100km. z różnym obciążeniem i na chwilę obecną brak komunikatów i trybu serwisowego. Skrzynia działa prawidłowo. Jedyna różnica polega  na tym, że nowe elektrozawory miały czarne przyłącza a stare jasnoróżowe zaś po wymianie w chwili przełączania z P na R i z N na D słychać delikatne brzęczenie. Doczytałem, że powodem jest to iż nowe elektrozawory pracują na innej częstotliwości i konieczne jest wgranie nowszego softu do sterownika skrzyni. Jednocześnie kilku posiadaczy samochodów z tą skrzynią, po wymianie też ma taki objaw ale ponieważ nie pokazują się żadne błędy i skrzynia działa prawidłowo nie wgrywali nowego softu. Dzisiaj jadę na Clipa i jestem wstępnie umówiony na wizytę w ASO, choć powiedziano mi że może się okazać że z uwagi na rocznik auta mogą nie mieć odpowiedniego softu. Po upewnieniu się, że operacja się udała przygotuję manual dla innych byle ktosiów, których z tego miejsca serdecznie pozdrawiam.    

  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!