Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Terkotanie silnika w zakresie 1000 obr/min - 2000 obr/min Megane 3 1,2 Tce 130KM 12.2014


darekgt

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, moja Megi doczeka się podobno nowego silnika, mimo próśb o zdjęcia fotograficzne ze stanu silnika po 120 Tyś/km nie doczekałem się i się zapewne nie doczekam, z tego co słyszałem silnik ma iść z Francji mam nadzieje że przyjdzie silnik poprawiony że nie będzie brała oleju i że problem zostanie rozwiązany ze wszystkim co było do tej pory.  Samochód na warsztacie już od 2 tygodni dostałem samochód zastępczy clio IV w dieslu bardzo przyjemny w prowadzeniu i oszczędny oczywiście odpłatnie nie za darmo. Nie wiem kiedy silnik ma przyjść bo nie dostaje od aso żadnych informacji a samochód wypożyczony od 14 dni, za tydzień jadę z rodziną na ferie, już myślałem że dostane autko z powrotem w ten czas i będę mógł dotrzeć silnik bo będę miał do przejechania 1500 km,  i akurat po tej odległości wymienić olej. Jeżeli po 20 dniach dopiero auto będzie gotowe to i tak poniosę koszty za wynajęcie auta a będzie to 1000 zł. Z jednej strony 50 zł za dobę to nie jest dużo kasy, żadna wypożyczalnia nie ma takich cen. Na razie czekam i czekam i czekam.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie, silnik w końcu przyjechał w sobotę 1 lutego ( oczywiście musiałem dzwonić bo nikt mnie o tym nie poinformował ), dzisiaj poniedziałek to pewnie zaczną robić a skończą we wtorek lub środę zawsze dają sobie zapas czasu. Jeżeli w środę odbiorę auto to koszt samochodu z wypożyczalni wyniesie mnie 1500 zł, tyle to zapewne najem na 3 miesiące nowego clio, ale fakt jest taki że będzie nowy silnik na kolejne lata :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie nowego auta wiozłem gwarancje przedłożona do 5 lat czyli do 27 stycznia 2020 ( 5lat) lub 80.000 Tyś.km, a że 80.000 tyś było rok temu to powołałem się na rękojmie, z drugiej strony jest akcja serwisowa na wymianę wadliwych silników i to przez to silnik będę maił nowy. Słyszałem o przypadku że jedna kobieta z mojego regionu też miała problem z silnikiem, branie oleju, też miała MIII z 2015 roku, i wymienili jej za free silnik ( z tym że miała ona mniej najechane niż ja ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieoficjalnie dowiedziałem się w kilku ASO Renault i Nissana, że koncern ma wykazywać "dobrą wolę" i pokrywać koszty wymiany silnika w 100%. Do 6 lat od daty pierwszej rejestracji pojazdu. Bez względu na fakt posiadania rozszerzonej gwarancji. Jedynym wymogiem jest oczywiście regularne serwisowanie samochodów w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO też próbuje naciągać klientów którzy z problemem przyjeżdżają brania oleju a rozrząd im wymieniają hehehe razem z pompa oleju itp, mi w ASO powiedzieli że to dobra wola ICH jest że mi silnik wymieniają. Może i tak może i maja racje ale to ogólnie wina fabryki że wypościła złe silniki, oby nie było problemu w tym nowym silniku tego samego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro może auto do odebrania, i zaraz się zapytam jaki silnik (oznaczenie) i z którego roku i na ile gwarancja.

 

"Wymieniono silnik na nowy w ramach gestu handlowego Renault" tak było napisane, dziś samochód odebrałem, gwarancji nie ma ponieważ Renault za sponsorował 100% wymiany z ich strony, oznaczenie silnika H5F 404, rok produkcji i miesiąc nie znany ale raczej przed lipcem 2016 to nie będzie. Także zobaczymy co to za silnik, jak na razie czuje się jak bym odebrał nowy samochód hehehe, muszę dotrzeć lekko silnik i po 1500 km wymienić olej, chyba że chce ktoś kupić auto z nowym silnikiem ;) i sam go docierać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo udają że nic nie wiedzą żeby kasę bić na naprawach, albo rzeczywiście nic nie wiedzą. Mi po wymianie zaczęło sprzęgło nawalać nie da rady ruszyć żwawo bez turbulencji, w początkowej fazie staram się ruszyć normalnie ale nie da rady za każdym ruszam razem z trzęsieniem całej karoserii, sprzęgło kiedy wciskam powoli od połowy do końca zaczęło brzęczeć/buczeć, w czwartek mają sprawdzić i ponowić odpowietrzanie sprzęgła (mechanik mówi że to dźwięk płynu/hydrauliki) , także możliwe że jedno zrobili a dwie sprawy spieprzyli, wymiana kompletna sprzęgła wynosi ponad 1500 zł z 20% upustem normalnie kosztuje to nie całe 2000 zł, samo sprzęgło 750 zł.

Mechanik na temat trzęsienia się karoserii mówi że czas na wymianę kompletnego sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!