Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Terkotanie silnika w zakresie 1000 obr/min - 2000 obr/min Megane 3 1,2 Tce 130KM 12.2014


darekgt

Rekomendowane odpowiedzi

Wymienili Ci silnik to teraz będą szukać by zedrzeć z Ciebie na czymś innym:rolleyes:Jeśli przed wymianą było ok to ewidentnie coś spieprzyli,nie wierzę by po 100tyś km sprzęgło było do wymiany!! nie daj się wrobić... no chyb, że faktycznie jeździsz z nogą na pedale lub katujesz,w co nie wierzę bo z Twoich postów dbasz o auto.

Obserwuję ten blok o silnikach 1,2tce i dociera coraz bardziej do mnie,że słuszną decyzję podjąłem sprzedając Megane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, ROBRAT napisał:

Obserwuję ten blok o silnikach 1,2tce i dociera coraz bardziej do mnie,że słuszną decyzję podjąłem sprzedając Megane. 

 

No co Ty, o tych silniach negatywnie mówią ci, co ich w ogóle nie mieli:

 

https://megane.com.pl/topic/64409-nadmierne-zużycie-oleju/?do=findComment&comment=567648

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ja nie szaleje i nie pale sprzęgła jeżdżę normalnie, a jeżeli chodzi o drgania to mam takie jak tutaj na filmie

Mechanik powiedział mi że szarpanie to efekt kończącego się sprzęgła, ja akurat nie będę kupował u nich części bo musiał bym  na głowice upaść :D ale dzwoniłem już do innego warsztatu i o dziwo zaśpiewali mi taka samą cenę za wymianę sprzęgła jak w ASO także do ASO będę się kierował, do tego mam do wymiany tarcze i klocki, za wszystko policzyłem według informacji z ASO 1200 zł za robociznę a w normalnym (albo nie normalnym) warsztacie policzyli mi 1100 zł także 100zł mnie nie robi i wole ASO i mieć wpis. i fakturę do kolekcji, trochę się już tego nazbierało :) tych faktur za 5 lat :) Jeszcze mogę na szczęście ruszyć normalnie bez szarpania ale bardzo wolno na razie kierowcy na mnie nie trąbią hehehe. Może żona moja paliła więcej sprzęgła jak wyjeżdżam do pracy na 2 miesiące to ona właśnie autem zasuwa a jak to nie wiem bo w większości po mieście i na krótkich dystansach. dlatego żeby nie było w przyszłości problemu będę musiał się rozglądać za automatem. Xceed mi się bardzo podoba 1,4 140KM  w automacie powinien wystarczyć na normalną jazdę ;) ale na razie jeszcze czekam i mam nowy silnik to jeszcze pojeżdżę a mam inne priorytety niż nowy samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dam rady tak zrobić mam elektromagnetyczny hamulec ręczny za każdym razem jak ruszam hamulec się odpuści, z tego co czytałem w komentarzach pod tym filmikiem to człowiek wymienił sprzęgło i wszystko było git, pisał że docisk dokonał żywota :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok. Guzik nawet w czasie jazdy wystarczy na 3 sec podciągnąć do góry i zablokuje koła ( system awaryjny musi być). 
wierze w to że koło mogło paść, ale to nie dzieje się nagle, stawiam pół litra samogonu że serwis czegoś nie dokręcił. Przykładowo kiedyś serwis aso skody nie dokręcił mi jednej ze śrub mocujących poduszkę silnika do budy. Waliło podobnie jak u ciebie. A była to tylko jedna śruba i po prostu nie była dokrecona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wymianą silnika miałem też takie momenty ale sporadycznie, teraz po wymianie silnika za każdym razem jak bym chciał ruszyć normalnie z pod świateł to telepie już autem jak na filmie, muszę teraz naprawdę powoli ruszać żeby takiego efektu nie było. I zastanawiam się czy w ogóle ruszać to sprzęgło czy czekać aż się rozsypie do końca czy profilaktycznie wymieniać sprzęgło ale też profilaktycznie wypieprzać 1650 zł za części i naprawę. Z jednej strony miał bym już spokój na kolejne 4/5 lat. Hmmmm.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj będę na warsztacie maja odpowietrzyć sprzęgło, to podpowiem żeby sprawdzili czy poduchy są dobre i czy podkręcali, a jak będzie wszystko ok to będzie trzeba się umawiać na wymianę sprzęgła.

sprzęgło odpowietrzone drugi raz, poduszki pod silnikiem dobre, czekam jak sprzęgło będzie naprawdę się ślizgać wydawać dźwięki i wtedy będę wymieniał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!