Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.
Jestem szczęśliwym posiadaczem Renault Megane II CC [2004r] z silnikiem 2.0 benzyna.

Ostatnio pojawił się problem (wystąpił już wcześniej) z wspomaganiem kierownicy oraz kontrolą trakcji.
W trakcie spokojnej jazdy po mieście zaświeciła się kontrolka kontroli trakcji oraz wspomaganie kierownicy przestało działaś.
Wcześniej oddałem samochód do magika elektryka od aut, niestety zamknął interes.
Skasował 160 zł więc zapewne nic nie wymieniał, sama robocizna.
Ktoś ma jakiś pomysł lub wiedzę co może być przyczyną usterki?
Pozdrawiam!

Edytowane przez Michalmeganecc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrola trakcji  zaświeci się przy przeciążeniach alternatora. Możliwe, że było to  spowodowane przez układ wspomagania kierownicy. Jest w nim regulacja zazębienia silnika napędu i tam czasami potrafi się kleszczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jabrze napisał:

Kontrola trakcji  zaświeci się przy przeciążeniach alternatora. Możliwe, że było to  spowodowane przez układ wspomagania kierownicy. Jest w nim regulacja zazębienia silnika napędu i tam czasami potrafi się kleszczyć.

Dzięki za info.

To tak po mojemu... (laik jestem).

Coś zblokowało wspomaganie, wywaliło przekaźnik/bezpiecznik odpowiedzialnyrównież za asp?

Czyli rozumiem do wymiany przekaźnik/bezpiecznik?

Ktoś wie gdzie go szukać?

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W układzie wspomagania kierownicy umieszczonym na kolumnie kierownicy znajduje się czujnik kąta skrętu kierownicy wykorzystywany przez układ ESP (asp o którym piszesz nie ma w megane).  Dlatego masz ten błąd. Sam układ wspomagania zasilany jest dwoma bezpiecznikami, jeden zasilający elektronikę ma wartość 5 A i znajduje się w skrzynce pod maską. Prawdopodobnie on jest przyczyną. Oznaczony jest symbolem kierownicy. Drugi bezpiecznik o wartości 70 A zasila tylko sam silnik wspomagania. znajduje się poniżej skrzynki o której wcześniej wspomniałem . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!