Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wyrobione uszczelki drzwi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od momentu nabycia meganki mam problem z uszczelkami drzwi ( wszystkie 4 drzwi ). Przy podróżowaniu prędkościami autostradowymi ( powyżej 90-100 km/h ) przez wszystkie uszczelki hula wiatr ( oprócz bardzo dużego szumu z uszczelek, przy prędkości 130-170 robi się wręcz zimno od drzwi ).


Szukam sposobów aby usczelnić połączenie drzwi - karoseria.

 

Na początku myślałem aby wymienić uszczelki wkładane w obrys drzwi w karoserie - mowa o tych ( zdjęcie zapożyczone z innego wątku ):
21170820_1465028590229290_1242098883_o.jpg

 

 

Szybko to sobie odpuściłem z dwóch powodów - komplet nowych takich uszczelek ( 4 szt ) to conajmniej 500 PLN, a moje są sprężyste, nie "uklepane".

 

Z drugiej strony uszczelki na drzwiach pozostawiają bardzo wiele do życzenia - są po prostu zgniecione wszystkie i zakładam że tutaj jest cały problem.

Pytanie do Was - czy uszczelki na drzwiach da się ludzko wymienić czy wymaga to kombinacji alpejskich ? Na ile obejrzałem drzwi, to od wysokości okna jest inna uszczelka a poniżej okna inna.

 

Zamiast wymieniać to może dokleić "coś" zastępczego ? Wolałbym jednak to wymienić na nowe i cieszyć się ciepełkiem oraz ciszą :D

Szum od tych drzwi jest na tyle duży, że wczoraj jadąc 150-160 ( według GPSa ) muzyka z CD na poziomie 20 była ledwo słyszalna...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelki należy konserwować wazeliną techniczną, żeby nie parciały i żeby nie przymarzały do karoserii. Zanim zdecydujesz się na wymianę rozgrzej wazelinę do postaci płynnej i nasącz uszczelki zostawiając otwarte drzwi do czasu zastygnięcia płynu. Ja to robię w każdym samochodzie co roku latem i uszczelki jak nowe. Przed mrozami psiknę tylko silikonem. 

Kilogram wazeliny wystarcza na pięć pojazdów, czyli nie oszczędzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jabrze - dałem chyba mylący tytuł wątku. Konserwacja uszczelek to jedno, a w moim przypadku chodzi o ich wymianę / zmianę aby wrócić do poziomu pierwotnego jaki powinien być w tym aucie.

 

Zdjęcie poglądowe z Internetu:
DSC00098.jpg

 

Chodzi mi oczywiście o uszczelki po obrysie drzwi. Czy można je gdzieś kupić nowe / jakie mają nr OE ?

Po portalach aukcyjnych znalazłem tylko używane.

 

W moim przypadku te uszczelki po obrysie drzwi są całkowicie płaske i to one najprawdopodobniej powodują tak duży szum w aucie.

Przy okazji jak będę mógł to zrobię zdjęcia jak to dokładnie wygląda u mnie i ile dB jest przy 100 - 130 km/h

Edytowane przez kamilkulig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!