Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Odpowietrzanie hamulców- jaka procedura?


Rekomendowane odpowiedzi

Megane III odpowietrzamy na włączonym silniku czy wyłączonym bo jest wiele teorii, która będzie pasowała do Megane III z ABS i ESP? Będę odpowietrzał za pomocą zestawu do odpowietrzania, czy ktoś mógłby mi napisać co po kolei robić? Pisze tego dużo w Internecie i nie wiadomo co jest lepsze, nie ma jak dowiedzieć się od doswiadczonych forumowiczów. Proszę pomóżcie.

Edytowane przez allegrorx89
Błedy pisowni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zawsze warto zrobić samemu. Wiesz jak masz zrobione i ewentualnie co zwaliłeś ;)

Poza tym będę to robił przy okazji. Będę wymieniał kompletne hamulce przód + tył + przewody w oplocie i co a tym idzie wymiana płynu w układzie. :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś - jakieś 20 lat temu, też się bawiłem w mechanika - nie ukrywam że kwestia mało zaawansowanych samochodów + przyjemności w pracy + zaoszczędzona kasa decydowały.
 

teraz po prostu nie mam na to czasu, a i ceny - nawet w ASO Reno - nie są jakieś przerażajace.

 

Spójrz nawet na sam temat wymiany płynu ( płyn strzelam 50 pln + robota 110 - nie jest to jakiś majątek za dobrze zrobioną robotę).

 

Przy wymianie przewodów dochodzi temat klucza do przewodów hamulcowych, możliwości ukręcenia odpowietrznika itp itd. 
Mysle że jakiś Bosch Serwis, Bestdrive czy inna sieciówka zrobią to jeszcze taniej od ASO a będziesz miał gwarancje, czyste ręce i pewność dobrze zrobionej roboty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętajcie , ze płyn trzeba wymienić tak aby całą butelka nowego płynu przepompowana była przez cały układ, nie wlewamy go ponownie , nigdy utlenionego płynu nie wlewa sie ponownie do układu.

czyli reasumując , włączasz zapłon i jedziesz od koła lewego przód , później prawy przód , lewy tył ,prawy tył .

Mimo ze w układzie zauważysz już na wszystkich kołach czysty płyn warto przepompować cała nowa butelkę płynu 0.5l aby mieć 100% pewności ze w układzie nie zostanie gram starego płynu który zmieni właściwości przy pierwszym mocnym hamowaniu nowego płynu. 

przerabiałem ostatnio temat co prawda w innym aucie jak megane 3 po wymianie serwa , tam niestety doszło do zapowietrzenia pompy abs ale to tez idzie raz dwa ogarnąć bez jej wymiany.

polecam Płyn hamulcowy DOT 4 TRW 1 l jest za niespełna 30 pln a jakość na pierwszy montaż .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Sarna1 napisał:

 

teraz po prostu nie mam na to czasu

Mi to zajmje krucej niż dojazd do aso, nie wspominając o umawiniach na termin i późniejszym podporządkowaniu dnia pod wizytę.Ale trzeba to lubić ,bo jak ktoś patrzy tylko przez pryzmat zaoszczędzonej stówki  to słabo to widzę , a i troszkę zainwestować w warsztat trzeba, u mnie początkujący mechanik spokojnie mógłby działać.

 

4 godziny temu, Sarna1 napisał:

klucza do przewodów hamulcowych, możliwości ukręcenia odpowietrznika itp itd.

Klucze to podstawa ale dużo lepiej się pracuje się jak w odwodzie jest sprzęt wspomgający palnik, spawarka i nie straszna wtedy zapieczona śróba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!