Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

DWUMAS - 1.5 dCi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy ktoś z Was wymieniał już w swojej MIV koło dwumasowe ?, jakie były objawy?

Byłem u dwóch mechaników (na rozgrzanym silniku, po wciśnięciu sprzęgła występuje "pukanie" z okolic skrzyni biegów, po odpuszczeniu przestaje), 

Pierwszy mechanik nic nie stwierdził, mówił, że można jeździć (ale takiego dźwięku nigdy nie było),

Drugi mechanik stwierdził, że powodem "pukania jest koło dwumasowe" (aczkolwiek nie ma przesłanek, dźwięków przy gaszeniu i odpalaniu, autem nie trzęsie itp)/

 

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojego doświadczenia mogę ci powiedzieć jakie miałem objawy przed wymianą dwumasy w megane 3 ph3 2016. Generalnie byłem w aso, gdzie stwierdzili, że jak jeździ to niech jeździ, ten typ tak ma, ale mój mechanik doszedł do wniosku, że to dwumasa. U mnie  przy odpalaniu auta nic nie trzęsło,  jedyne niepokojące objawy to wibracje w środku kabiny w zakresie ok 1200obr/min, powyżej tej wartości i poniżej auto nówka :). Kolejne objawy to jak stałem na światłach na skrzyżowaniu to było słychać od czasu do czasu taki dziwny metaliczny dźwięk. Raz było słychać, raz nie. Po wyjęciu dwumasy okazało się, że miała duży luz osiowy normalnie latała przód tył i na boki :) Po wymianie brak dziwnych dźwięków, wibracji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, RafiZ96 napisał:

 mogę ci powiedzieć jakie miałem objawy przed wymianą dwumasy w megane 3 ph3 2016. Generalnie byłem w aso, gdzie stwierdzili, że jak jeździ to niech jeździ, ten typ tak ma, ale mój mechanik doszedł do wniosku, że to dwumasa. U mnie  przy odpalaniu auta nic nie trzęsło,  jedyne niepokojące objawy to wibracje w środku kabiny w zakresie ok 1200obr/min, powyżej tej wartości i poniżej auto nówka :). Kolejne objawy to jak stałem na światłach na skrzyżowaniu to było słychać od czasu do czasu taki dziwny metaliczny dźwięk. Raz było słychać, raz nie. Po wyjęciu dwumasy okazało się, że miała duży luz osiowy normalnie latała przód tył i na boki :) Po wymianie brak dziwnych dźwięków, wibracji. 

Przy jakim przebiegu wymieniałeś dwumas? jakie koszty z tym się wiązały? czy wymieniałeś również sprzęgło i wysprzęglik z łożyskiem oporowym?

U mnie właśnie zero wibracji, biegi wchodzą jak w masło, żadnych stuków, jedyny objaw to gdy silnik jest zimy ( przy dosłownie lekkim naciśnięciu sprzęgła z 0,5 cm puka, gdy jest ciepły już nie), natomiast gdy silnik jest nagrzany to pukanie występuje tylko przy całkowitym wciśnięciu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po 360k km nic ze sprzęgłem się nie dzieje, ale kosztów się nie obawiaj np. https://allegro.pl/oferta/zestaw-sprzegla-valeo-renault-8834458452 a jak dobrze po necie pogrzebiesz znajdziesz i poniżej 1500zł bo gdzieś nie tak dawno widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, omega napisał:

U mnie po 360k km nic ze sprzęgłem się nie dzieje, ale kosztów się nie obawiaj np. https://allegro.pl/oferta/zestaw-sprzegla-valeo-renault-8834458452 a jak dobrze po necie pogrzebiesz znajdziesz i poniżej 1500zł bo gdzieś nie tak dawno widziałem.

SACHS chyba lepszy niż VALEO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie lepszy, ale myślę, że i VALEO spokojnie Ci wytrzyma ponad 300k km, choć ja też założyłbym SACHS :)

No to też dramatu nie ma https://allegro.pl/oferta/zestaw-sprzegla-sachs-renault-8859741848 taką naprawę każdy diesel musi po jakimś przebiegu przejść. To jest tylko "eksploatacja"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, omega napisał:

mnie lepszy, ale myślę, że i VALEO spokojnie Ci wytrzyma ponad 300k km, choć ja też założyłbym SACHS :)

No to też dramatu nie ma https://allegro.pl/oferta/zestaw-sprzegla-sachs-renault-8859741848 taką naprawę każdy diesel musi po jakimś przebiegu przejść. To jest tylko "eksploatacja"

Tak, tylko ja mam niecałe 95 000 km dopiero nalatane, i pozostaje kwestia czy aby na pewno to koło dwumasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2020 o 07:09, makintosz napisał:

U mnie właśnie zero wibracji, biegi wchodzą jak w masło, żadnych stuków,

jedyny objaw to gdy silnik jest zimy ( przy dosłownie lekkim naciśnięciu sprzęgła z 0,5 cm puka, gdy jest ciepły już nie),

natomiast gdy silnik jest nagrzany to pukanie występuje tylko przy całkowitym wciśnięciu

A/ Objawy uszkodzonej dwu-masy;

      1/ szarpanie auta przy ruszaniu,

      2/ brak możliwości płynnego ruszenia oraz zmiany biegów,

      3/ drgania wydobywające się z okolic silnika podczas pracy na biegu jałowym, przenoszone na karoserię,

      4/ wszelkiego rodzaju hałasy i stuki wydobywające się z okolicy skrzyni biegów,

B/ Proponuje wymianę płynu hamulcowego i odpowietrzenie układu sprzęgła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Andrzej-2010 napisał:

A/ Objawy uszkodzonej dwu-masy;

      1/ szarpanie auta przy ruszaniu,

      2/ brak możliwości płynnego ruszenia oraz zmiany biegów,

      3/ drgania wydobywające się z okolic silnika podczas pracy na biegu jałowym, przenoszone na karoserię,

      4/ wszelkiego rodzaju hałasy i stuki wydobywające się z okolicy skrzyni biegów,

B/ Proponuje wymianę płynu hamulcowego i odpowietrzenie układu sprzęgła.

 

Wymiana i odpowietrzenie już było... 

22 godziny temu, RafiZ96 napisał:

Ja mialem 150tys nalatane i założyłem caly zestaw sachsa 2000 tys + robocizna

Jakie miałeś objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!