Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Proszę o ocenę stanu auta


konradkd

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze zwracam się do Was z prośbą o ocenę stanu technicznego auta z ogłoszenia. 

Niestety jestem z Dolnego Śląsku. Warszawa niby nie daleko...ale...

Z góry dziękuję za ewentualną pomoc.

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-renault-megane-iii-3-2012-2013-1-6-lpg-6-biegow-fv-23-ID6CNtBP.html#9eece54612

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byczy przebieg nic z tego czy autentyczny ale stare 1.6 wytrzymuje przebieg rzędu 300/330 tys i możesz szukać drugiego silnika bo remont tego się nie opłaca.

nie widać po fotach jak w środku przy takim przebiegu to będzie już niezłe zauważalne zużycie auta , a fotek brak , można wnioskować że własnie dlatego, mimo ze sprzedawca zapewnia w środek ma w idealnym stanie pisząc że można porównać do przebiegu 100tys.

Przetoczenie tarcz w tych czasach ? czyli właściciel oszczędza wiec i podzespoły pewnie "papierowe" także nie wiem czy nie lepiej dorzucić parę gorszy i kupić nieco starsze ale w lepszym stanie.

w skrócie dać 20tys zł  za cykająca bombkę przekalkuluj to sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Refild, ja mam już przekroczone 360k km i uważam, że samochód niewiele się różnie od tego, którym wyjechałem z salonu, silnik chodzi perfekcyjnie, oleju pomiędzy przeglądami nie dolewam ni kropli (a wymieniam co 30k km) środek jest w stanie idealnym. Jedynie co się w środku zużyło to gałka zmiany biegów, którą wymieniłem na nową oryginalną i eko-skóra fotela kierowcy, którą zastąpiłem prawdziwą. Jak kolega nie dowierza a jest z Warszawy-okolic zapraszam na oględziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena kusząca, ale przebieg faktycznie trochę straszy.

@omega Co innego samemu zrobić 300k km, a co innego kupić samochód, który już tyle ma natrzaskane. Środek może być w super stanie, bo M3 mają dobrze wykonane wnętrza i z wytrzymałych materiałów, ale cała reszta, czego nie widać na pierwszy rzut oka to loteria. Dla mnie kupowanie tego samochodu to trochę jak gra w rosyjską ruletkę, z tym, że z tylko jedną komorą pustą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie 'na dzień dobry' sam przebieg powoduje, że nie zwracam uwagi już na dalszą treść ogłoszenia, dodatkowo kombi nie w moim guście :-) 

 

Popatrz sobie po otomoto, olx na autka z bliższych rejonów. Sam z ciekawości przeszukałem otomoto i kilka aut z mniejszym przebiegiem znalazło się znacznie bliżej.

W samym Wrocławiu, Kątach Wrocławskich także. Pozostaje tylko czy kolor musi być biały, silnik benzyna itp... 

 

Jeśli sam nie zrobiłeś tylu kk kilometrów, nie warto wydawać 20k na auto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zaproponować moje Megane III :). środek bardzo zadbany, jedyny minus to lekko obdarty panel radia, ale to typowe dla tego modelu. Środek świeżo po praniu.

 

Auto mechanicznie w super stanie, zawieszenie także, nowe hamulce (tarcze i klocki), wymieniony pasek osprzętu, płyn chłodniczy. Auto serwisowane w Reno-car Toruń. Olej wymieniany co 10-15 tys. Cena do negocjacji, ale nie dużej, bo auto na prawdę jest w bardzo dobrym stanie. Możemy przetrzepać w dowolnym warsztacie ;)

 

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-renault-megane-iii-1-4-tce-130km-2009-salon-polska-ID6CRwAS.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ćhłopaki auto z przebiegiem 300tys może być w lepszym stanie technicznym niż takie z 150tys. Ja miałem fiata Lineę z salonu żona woziła syna do szkoły 700 metrów i do biedronki 200metrów a jedyną dłuższą trasą była jazda do mamusi 13 km po 148tys km biegi ciężko wchodziły, przeguby waliły przy większych prędkościach sprzęgło poszarpywało pod korkiem oleju smalec a olej co 10 zmieniany. Jak ma 300 to i cena powinna być adekwatna do przebiegu. Ale prawdą jest że silnik 1.6 z tym przebiegiem jeszcze w gazie będzie na ostatku życia. A samochód to nie tylko silnik bo i inne podzespoły zaczną się sypać. Lepiej to omijać chyba że będziesz jeździł w niedzielę do kościoła to może trochę posłuży

Edytowane przez jackowskipatryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!