Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Megane II ph I sedan 2004 1,4 16v 98KM


sekal

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry,

 

Koledzy powie ktoś coś na temat tego egzemplarza? Na co zwrócić uwagę? Miało malowany tylny prawy błotnik. Jako drugie auto mam lagunę III 2015 ta ma służyć na dojazdy do pracy i kręcenie po mieście. Stąd cieszę się na silnik 1,4 tani rozrząd, brak kzfr, etc.. Czy ktoś kto ma taką megi jest w stanie powiedzieć ile kosztuje np rozrząd? tarcze/klocki? i teraz ważne pytanie. Zdarza się, że te meganki potrafią spłonąć. Na co dokładnie zwrócić uwagę z czego to wynika? takie np dwa punkty z którymi od razu pojadę do mechanika w celu wyeliminowania tego.

 

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-renault-megane-zadbana-ID6CTB22.html#b98a91f0eb

Edytowane przez sekal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sekal napisał:

Miało malowany tylny prawy błotnik.

Do kontroli;

  - podłużnica tylna prawa,

  - podłoga bagażnika,

  - czy auto poprawnie się prowadzi?

2 godziny temu, sekal napisał:

Zdarza się, że te meganki potrafią spłonąć. Na co dokładnie zwrócić uwagę z czego to wynika?

Poprawnie muszą być zamontowane przewody paliwowe, aby nie spadły w trakcie jazdy,

2 godziny temu, sekal napisał:

ile kosztuje np rozrząd? tarcze/klocki?

Wystarczy wejść na strony internetowe dostawców części.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem tą megankę. Tylna klapa ma problem z otwieraniem, pewnie przetarte przewody w gumie. Kierownica zjechana, możliwe? Przebieg potwierdzony. Sprzęgło bierze na samym końcu, już myślałem, że nie łączy skrzynia. Tylny prawy błotnik malowany, przy naklejce progowej szpachla, ale wygląda ładnie, nie ma pękającej szpachli, czy skórki pomarańczy na lakierze. Boczki drzwiowe takie jak szmaty. W mojej pamiętam, iż były takie gąbczaste, tutaj jak naciągnięte firanki, w tych niskich wyposażeniach tak jest? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2020 o 09:16, sekal napisał:

Zdarza się, że te meganki potrafią spłonąć. Na co dokładnie zwrócić uwagę z czego to wynika? takie np dwa punkty z którymi od razu pojadę do mechanika w celu wyeliminowania tego.

Złączka wężyka paliwa do listwy wtryskowej umiejscowiona nad alternatorem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do grandtoura ph2 i z silnikiem 1.6 za komplet tarcz i klocków ATE zapłaciłem 1060zl, znajdziesz w moich postach bo niedawno wymieniałem, z tyłu tarcze są z łożyskami i dość słono kosztują, serwis mi liczył 350-450za sztukę na tył, na szczęście jest internet ale jak patrzysz auto za 7-8tysi z mankamentami i przyjdzie  jeszcze to zrobić to może boleć

 

Edit. 

moj temat odnośnie tarcz, są oczywiście tańsze zamienniki ale na czymś oszczędzić trzeba, albo na materiale tarcz, albo kiepskie łożyska siądą pierwsze, jeżdżę głównie w trasie więc wybrałem firmowe, choć prawie 1500 zł z wymianą to wydatek niemały. Pozdrawiam

Edytowane przez latirro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!