Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Źle działające spryskiwacze


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Piszę ponieważ mam problem ze spryskiwaczami w mojej Meganie III, nie działają poprawnie.

Zgodnie z instrukcją jak pociągnie się za dziwnie spryskiwaczy przednich na 1 sekundę powinny prysnąć i włączyć wycieraczki. U mnie spryskiwacz działa dopiero po przytrzymaniu dźwigni na dłuższa chwilę.

Natomiast po przytrzymaniu dźwigni tylnych spryskiwaczy włącza się tylni spryskiwacz razem z wycieraczką i dodatkowo spryskiwacze przednie bez wycieraczek. 

 

Zastanawiam się czy to jest wina źle podłączonej pompki spryskiwaczy, czy winna leży gdzie indziej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Może tutaj podepnę żeby nie zakładać nowego tematu. U moim przypadku oprócz 4 strumieni że spryskow nad nimi leci jakby drugi, taki w postaci kropel małych. Lecą zupełnie na nic - nad głównym strumieniem, nad szyba. Trafiają na dach i boczne przednie szyby co jest dość denerwujące. I tu pytanie - są przytkane, nie wyregulowane czy pompka coś szwankuje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, tak na odległość to nie da się jednoznacznie powiedzieć, która z opcji wymienionych przez ciebie jest poprawna.

Poświeć sobie latareczką i zobacz czy jest możliwość regulacji. Może coś się przepchało ?

Pompka widać działa skro aż takie ciśnienie, jak piszesz :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Macie jakaś pompkę spryskiwacza do polecenia?

Jak jest ciepło to jest git ale jak jest mróz to jest słabo. Wymieniłem dysze na mgłowe i jak jest ciepło jest nieźle. Ale przy -2 płyn nie dolatuje do szyby;D A na zwykłych dyszach umyje połowę szyby i mogę jeździć skulony żeby widzieć :)

Tego samego płynu używam peugocie 206 i tam jest złoto:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem, wymieniłem i hmmm. Dalej to samo. Z powodów pogodowych już nie drążyłem tematu bo może napięcie do pompki przysiada. 

Więc dalej myję pół szyby. I na zwykłej dyszy i na mgłowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmuchnij w ten przewód kompresorem, może się skręcił? Może kamień, bo ktoś lał kranówę? Raczej taka awaria powinna się dać stosunkowo łatwo zlokalizować. Maska nie była robiona u blacharza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmuchałem kompresorem w wężyk to nic nie zmieniło. Auto miało obcierkę z lewej strony w 2011 roku, ta przynajmniej wynika z dokumentów. Nic mi nie wiadomo o strzale z przodu i nic nie widać na mocowaniach itp żeby coś było robione. Mam też zdjęcia jak auto stało na placu w Francji i na plac trafiło kompletne(sąsiad ściąga auta tylko z tamtego miejsca.)

 

Poniżej filmiki jak spryskuje na zwykłych dyszach i na jednej dyszy mgłowej.

Największy problem jest jak są większe mrozy. Wtedy górna cześć szyby zostaje brudna akurat na wysokości oczu.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!