Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie wchodzi na obroty


kandrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich . Dostałem do naprawy Megankę z 2003 roku 1.9DCI. Była konieczność wymiany ECU silnika .Po zrobieniu klona sterownika mam problem z tym że auto nie wchodzi na obroty max 1500obr/min. Diagnostyka pokazała błąd P0611 - Niewłaściwe kodowanie wtryskiwaczy . Próbując zakodować nic to nie pomaga. Swoją drogą nie wiem czy te wtryski w ogóle koduje . Do wtrysków dochodzi tylko dwa kable. Wdzięczny bym był za pomoc. Szukałem w necie ale nic nie znalazłem na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej masz zalecenia z serwisówki dla tego silnika i dotyczące błędu o którym piszesz. 

DF066 (P0611)
OBECNA LUB ZAPISANA W PAMIĘCI
CODY WTRYSKIWACZY
1.DEF : Wewnętrzna usterka elektroniczna podczas zapisywania
2.DEF : Brak kodu w pamięci
ZALECENIA
Warunki przeprowadzenia diagnostyki usterki zapisanej w pamięci:
Jeżeli usterka jest zgłoszona jako obecna w następstwie:
– wymiana wtryskiwacza(y),
– wymiana komputera wtrysku.
Cechy szczególne:
Jeżeli usterka jest obecna:
– prędkość obrotowa silnika zostaje ograniczona,
– kontrolka usterki stopnia ważności 1 wyświetla się.
1.DEF ZALECENIA Nie ma nic do zasygnalizowania.
Wykonać przyuczenie kodów wtryskiwaczy, użyć polecenia SC002 "Wprowadzanie kodów wtryskiwaczy".
Wykonać procedurę opisaną w części "Interpretacja poleceń".
Jeżeli usterka jest nadal obecna po wyłączeniu zapłonu i ponownym nawiązaniu łączności, skontaktować się z techline.
2.DEF ZALECENIA
Usterka jest obecna na wszystkich nowych modułach
elektronicznych (nowych lub po procedurze
programowania).
WAŻNE
Komputer wtrysku bez funkcji IMA może być wyposażony w komputer wtrysku wyposażony w tę opcję.
Kody nie zostały zapisane podczas polecenia SC003 "Zapis danych w komputerze wtrysku".
W takim przypadku, stan ET104 "Zastosowanie kodów wtryskiwaczy" zmienia wartość na "TAK", usterka
DF066 "Kod(y) wtryskiwacza(y)" jest obecna, a silnik działa w awaryjnym trybie pracy.
– Zaprogramować kody wtryskiwaczy, wykorzystując:
polecenie SC002 "Wprowadzanie kodów wtryskiwaczy", (wykonać procedurę opisaną w części "Interpretacja poleceń").
– gdy wprowadzanie kodów jest zakończone:
– wyłączyć zapłon,
– odczekać na zakończenie fazy power latch i ponownie włączyć zapłon,
– nawiązać łączność i wykasować usterkę z pamięci.
– Koniec czynności.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, kandrzej napisał:

Diagnostyka pokazała błąd P0611 - Niewłaściwe kodowanie wtryskiwaczy . Próbując zakodować nic to nie pomaga.

Cylindry numeruje się od strony skrzyni,

Kody wpisuje się z wtrysków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!