Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głośniki 13cm przód megane ii - zakup


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie chciałbym zakupić głośniki na przednie drzwi  w swoim Megane II. Podsiadam radio Pioneer MVH-S100UB i do takiego radia chciałbym zakupić jakiś 13 cm głośniki. Chciałbym zakupić coś z firmy Pioneer.

Mam upatrzone głośniki - modele: 

1. PIONEER TS-G1310F, - jednodrożne

2. PIONEER TS-G1310F 230W. - dwudrożne

3. Blaupunkt BGx 542 MKII 280W

4. inne

 

Jakie dystanse do głośników 13 cm dokupić czy lepiej wyciać ten tylny daszek w tapicrsce

 

Wiadomo najlepsze były by głośniki HERTZ,

Które uważacie za lepsze. Czy macie je w aucie jak to gra. 

Edytowane przez clive120
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HERTZ ? serio ? przereklamowane i wymagają wzmacniacza pod radiem się tylko przytłumią , słaba aktywność głośnika do radia bez wzgaka.

na przód w megane 2 miałem taki zestaw JBL STAGE2 524 WOOFERY 13cm 210W

na tył taki JBL STAGE2 524 13cm 210W

do tego zwrotnica do zestawu i grało to pod fabryka niezłe , a tym bardziej jak masz niefabryczne radio to powinno zagrać dużo lepiej ale bez wygłuszenia drzwi to efektu aż takiego nie będzie , będzie lepiej niż fabryka , chyba ze fabrykę masz 100 % papier to zagra mega do tego co masz ;) 

p.s jak wytniesz daszek i nie uformujesz z czegoś elastycznego mniejszego daszka za głośnikiem to po każdej ulewie czy myjce będziesz miał wodę w kieszeniach przednich drzwi, z tyłu montujesz wszystko bez wycinania.

Edytowane przez Refild
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@clive120 a widziałeś w ogóle dystanse pod to auto? Ja kiedyś szukałem, to uznałem, iż jest to chyba epicki item, do MIII są, ale do MII nie. Jeśli coś się zmieniło i wiesz, gdzie to można kupić to podziel się :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci "@dropy" że nie widziałem.

Do tego auta dystansów nie ma raczej tak jak pisałem. Więc zostaje jedynie powiększenie otworu z tyłu głośnika.

 

"@Refild" - To jak ma zamontować niefabryczny głośnik z przodu żeby nie było problemu z wodą w kieszeni. Jak mam go uszczelnić

Edytowane przez clive120
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clive120 , tanim kosztem , pistolet na ciepły klej w patykach , pudełko po maśle , wycinasz kołnierz przyklejasz go od wewnętrznej strony drzwi do boczka na grubość głośnika który po zamontowaniu w boczek wystaje od strony szyby i gitara.

generalnie fabrycznie jest w boczku drzwi koszyk na głośnik , który fabrycznie jest cieniutki i w koszyku się mieści , aby założyć głośnik dobrej mocy i marki trzeba ten koszyk wyciąć bo głośnik się w nim nie zmieści.

generalnie na wspomnianych głośnikach i radiu z megane 2 fabrycznym i 4 matami do wygłuszenia drzwi przód grał jak dla mnie ok , tył pomagał , są teorie żeby tyłu nie robić , ja mam swoje zdanie na ten temat ;)

jak nie masz pistoletu, w castoramie są po 40pln z zestawem patyków z klejem , a jak nie to jakiś inny patent , polak potrafi ;)

 

wymiana głośników z demontażem i oklejeniem drzwi matami zajmie Ci spokojnie pół soboty , najlepiej w słoneczna pogodę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!