Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak prądu w zegarach nie odpala


Kukus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z moim samochodem. Renault megane II 1.9DCI PH I.  Brak prądu w zegarach. Jest oświetlenie kabiny, klakson, zamykanie na karte. Wcześniej był prąd tylko nie chciał odpalić. Przy dłuższych próbach odpalał lecz przy próbie kolejnego odpalenia tylko kontrolki się zapaliły i na tym się skończyło. Bezpieczniki wyglądaja na sprawne posługując sie probówką, także bezpieczniki od klemy. Mechanika mam dopiero na 14 kwietnia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Kukus napisał:

Akumulator naladowany. 12.4 pokazuje multimetr.

Akumulator sprawny to jego napięcie powinno być > 12,5 V,

Skoro jest naładowany i ma tylko 12,4 V - to ten akumulator jest do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem słabszy. Kontrolka nie pokazywała ze jest naładowany i miałem światła 

Troche popatrzylem. Zauwazylem ze od strony bezpieczników w kabinie coś nie łączy. Poruszalem troche koło bezpieczników i sie zapaliły zegary z informacją electronic fault poźniej zgasly i szlo normalnie zapalić światła ale odpalic juz nie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz. Wlasnie zauwazylem ze jak tym modulem / sterownikiem uch pod Kierownica poruszam to jest prąd. Jak na chwilę obecną została usterka: brak z rozruchem. Jutro zacznę walczyć żeby się tam jakoś dostać. Dobrze aby pogoda dopisała bo mam auto pod chmurką 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, czy moduł jest suchy. Wyciągnij go całkowicie i delikatnie pryśnij kontaktem. Poruszaj kilkukrotnie wtyczkami w każdym gniazdku i wyjmij pozostawiając do wyschnięcia. Zrobisz to wszystko na odłączonym akumulatorze. Do wyczyszczenia masz tylko trzy listwy. Zwróć szczególną uwagę na tą najmniejszą 4-pin.

Jeśli będzie potrzeba wyczyszczenia wtyczek z dźwigienkami to robimy je spirytusem.

Jeśli nadal nie zakręci rozrusznikiem sprawdź bezpiecznik (start-stop) 25A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kukus napisał:

A zamiast spirytusu można użyć wódki? 

Za słabe stężenie. Nawet dobrego denaturatu już nie ma. Problemy z zapalaniem to pewnie wyeksploatowana pompa wtryskowa. Należałoby ją pomierzyć. Wyzwolenie wtrysku to 240 Barów. Ma problemy z osiągnięciem tego ciśnienia przy 200 obrotach rozrusznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł UCH zdemontowany. Miałem małe problem z wyciągnięciem wtyczki pp1, 4 pinowej, od  strony zewnętrznej  na dużym gnieździe jest drobny nalot widoczny na zdjęciu. Poźniej zauważyłem na tych małych elementach lutowanych także jest drobny nalot. Przykuł moją uwagę element na zdjęciu w kółeczku , czy to tak powinno wyglądać? 

DSC_0649.JPG

DSC_0645.JPG

sketch-1585912300733.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 7 połączeń   na płytce drukowanej należy ponownie polutować. Nieźle się tam nagrzewało.

21 minut temu, Kukus napisał:

Przykuł moją uwagę element na zdjęciu w kółeczku , czy to tak powinno wyglądać?

Na to pytanie nie potrafię odpowiedzieć.

Edytowane przez jabrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - widać je na zdjęciu. Z tych połączeń mógł się wziąć błąd elektroniki. Kontakt będzie nieodzowny, a wizytę w tym temacie może będziesz musiał odwołać. Podobnie dopracuj połączenia w upc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że przelutowanie może nie być takie proste. Nie wiem, jak UCH, ale UPC jest pokryte bezbarwnym lakierem ochronnym. Próba lutowania to katorga, wszystko się robi czarne dookoła, a cyna nie chce się topić. Bez topnika nie idzie tego zrobić. Oczywiście mówimy o domowym, prostym sprzęcie do lutowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!