Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana silnika - kompatybilność wersji


jaba79

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ to mój pierwszy post tutaj, Dzień dobry wszystkim użytkownikom forum.

 

Posiadam Megane 2 ze zniszczonym silnikiem k9kf728 - strzelił pasek. Samochód stoi od lipca, próbowałem bezskutecznie sprzedać, a że w maju kończy się oc to warto byłoby coś z nim zrobić.

Szkoda mi go złomować, ale mam problem z szukaniem silnika, bo tych z kodem k9kf728 na witrynie aukcyjnej nie jest wiele.
Czy mogę kupić silnik o oznaczeniu bez tego f po k9k? Będzie to działało po przełożeniu czy trzeba będzie wymieniać sterownik i inne elementy osprzętu?

Jeżeli udałoby się zamknąć temat w 2000 plus sprzęgło to wolałbym go zostawić, bo fajno się tym jeździ i dużo nie pali.

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, jaba79 napisał:

Posiadam Megane 2 ze zniszczonym silnikiem k9kf728 - strzelił pasek.

Samochód stoi od lipca, próbowałem bezskutecznie sprzedać, a że w maju kończy się oc to warto byłoby coś z nim zrobić.

Głównym mankamentem tego silnika jest ;

   - osprzęt delphi i problem opiłków metali w paliwie,

Warto zainteresować się;

   - silnikiem 1,9 dci/130 KM wraz ze skrzynią biegów i półosiami,

   - pytanie jest tylko o koszty;

           -  ale jeżeli nadwozie jest OK, to można rozeznać temat.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź.

Jest to jakieś rozwiązanie, ale nie chcę pakować się w nie wiadomo jakie koszty.

Ten samochód służy jako wózek na zakupy, więcej niż 200 km na raz to zrobił kilka lat temu.

Chciałbym pozostać przy obecnym typie silnika, bo całość ma rzeczywiste 97 tysięcy kilometrów, więc myślę że szybciej zacznie gdzieś gnić niż te cuda firmy delphi padną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, jaba79 napisał:

Czy mogę kupić silnik o oznaczeniu bez tego f po k9k?

Silnik k9k728 - to silnik o mocy 101 KM,

Mając silnik o takiej mocy, możesz kupić, ale;

   - kupno silnika używanego to kupowanie tzw  " KOTA w Worku. "

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dwójce chciałem zmieścić wszystkie części poza wymienionym wcześniej sprzęgłem. Właśnie ten przebieg mnie trzyma bo samochód ma 17 lat, a nie wygląda. Szpachlowany chyba nie był, chociaż tylne błotniki oba lakierowane były. Notabene niektórzy nie rozumieją że nie manewruje się na czujniki parkowania. Co do paska -  nie wiem ,ale się domyślam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!