Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zmiana kół na większe - pogorszenie prowadzenia


micha1964

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

tydzień temu zmieniłem koła z zimowych na letnie. W zimie Megane jeździ na oryginalnych (przystosowanych do Megane III) felgach stalowych z oponami 195/65 R15. Na lato mam do niej również oryginalne felgi aluminiowe z oponami 205/55 R16. Na zimówkach auto jedzie jak po sznurku w każdych warunkach. Po zmianie na letnie 16' auto zdecydowanie gorzej się prowadzi na nierównościach, często ściąga je w prawo,zauważyłem również, że kierownica chodzi jakby "sztywniej". Rozumiem, że na większych kołach i oponach o niższym profilu może nastąpić pogorszenie komfortu, ale tutaj różnica jest bardzo zauważalna, nie tylko w komforcie ale także na pewności prowadzenia, w "zimie" nic nigdy nie ściągało itp.

 

Mam to autko dopiero od kilku miesięcy i po zakupie praktycznie od razu zmieniłem koła na zimowe, więc nie jestem w stanie powiedzieć, czy to auto już tak miało, czy teraz coś się zmieniło. Czy jest szansa, że wulkanizator coś "popsuł" przy zmianie kół? (były oczywiście wyważane)

 

z góry dzięki za pomoc! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na swojej Meganie zarówno zimowe jak i letnie opony 205/55/R16 i nic takiego na obu zestawach się nie dzieje. Wcześniej miałem też 195/65/R15 i 225/45/R17 i przy każdej zmianie samochód prowadził się co prawda trochę inaczej, ale nigdy nie ściągało go. 

Możliwe, że Twoje letnie opony mimo, że są wyważone, to jednak są uszkodzone w jakiś sposób albo nierównomiernie zużyte. najlepiej jakbyś miał od kogoś pożyczyć inny zestaw kół letnich i sprawdzić czy na nich też będzie ściągało. Możesz też spróbować pozamieniać kola (tył na przód) i zobaczyć czy coś to zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!