Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Mrugajace ikonki na przemian deski rozdzielczej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Posiadam Renault megane 2 2003r.1.4dci benzyna. Od tygodnia  po przejechaniu obojętnie jakiego dystansu nagle moje wycieraczki zaczynają same się włączać i moja deska rozdzielcza zapala się naprzemiennie mrugaja na przemian wszystkie ikonki. Zauważyłem że tak się dzieje tuż podczas wykonywania manewru skrętu obojętnie jakiego. Wtedy muszę zatrzymać auto zgasić chwile odczekać i odpala normalnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie działania wspomagania kierownicy zostaje nadmiernie obniżone napięcie w instalacji. Przypuszczam również, że obroty silnika spadają w okolice 500.

Czy po wykonaniu manewru skrętu obroty się podnoszą, i czy potrafi sam pogasić kontroleki ( z wyjątkiem wycieraczek )?

To jest poważna usterka i grozi uszkodzeniem alternatora. Po zdarzeniu on jest gorący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem dziś ok 50km i nic się nie działo -chciałem zaobserwować czy wymienione rzeczy przez Ciebie mają miejsce i nic. Jedynie co mogę dodać to że już po świeceniu mruganiu naprzemiennie ikonek na desce rozdzielczej wycieraczki może raz albo dwa razy się przesuną po szybie i na tym koniec a ikonki jak świeciły i migotaly to cały czas  tak się zachowują  . Po zgaszeniu auta i ponownym włączeniu wszystko jest ok

Edytowane przez Sebastian1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Sebastian1986 napisał:

Jedynie co mogę dodać to że już po świeceniu mruganiu naprzemiennie ikonek na desce rozdzielczej

Czy tak, jak dla testu tablicy licznikowej?

Nie ma związku ze wspomaganiem układu kierowniczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w najbliższym czasie pojawi się ta awaria zrobię foto deski rozdzielczej i zaznacze które  migają a które na stale świecą. Na 27 mam termin u mechanika ostatecznie po wszystkim napisze w czym był problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie jest to test tablicy. Masz niewłaściwe napięcia zasilające w instalacji. Zmierz napięcie na zaciskach akumulatora i w gnieździe zapalniczki przy pracującym silniku na biegu jałowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!