Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

spadohroniaz

Megane IV phI Opór przy wrzucaniu biegu

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Hejka, 

problem wygląda następująco: na włączonym silniku wrzucam bieg wsteczny i wchodzi z wielkim oporem, czasem niemal potrzeba dużo siły, natomiast bez żadnych zgrzytów. Jeżeli nie odpuszczę w tym czasie sprzęgła i próbuję jeszcze raz wrzucić wsteczny - problemu nie ma, wchodzi gładko. Natomiast jeśli ponownie odpuszczę sprzęgło i chce wrzucić R - problem się znów pojawia. 

Czasem jest to bardziej odczuwalne, czasem mniej, a czasem problemu nawet nie ma. Jest to jednak irytujące, zważywszy na to, że ta sama sytuacja zaczyna powoli pojawiać się z biegiem 1.

Dodam również, że problem nie występuje przy zgaszonym silniku.

Widziałem już podobne tematy na innych forach jednak bez rozwiązania. Czy może ktoś borykał się z tym problemem, ma jakieś doświadczenie i zna rozwiązanie ? 

Dzięki z góry za info :)

Megane 4, 1.6 130 2016. 160k przebiegu

Edytowano przez spadohroniaz

Ktoś coś ? Po przejechaniu dłuższej trasy problem nie występuje albo jest mniej zauważalny. 

Do wymiany olej w skrzyni na zalecany. Podczas wymiany obejrzeć czy w nim nic nie ma.

Przy tym przebiegu to powinna być już jego druga wymiana.

• +1 1

Ktoś wymieniał już olej w skrzyni ? Dla lajka będzie to trudna operacja, czy bezpieczniej podjechać do mechanika ? Jak to wygląda kosztowo jeśli mówimy o samej usłudze wymiany ? 

Napisano (edytowany)

A więc tak, po sprawdzeniu sprzęgło było na wykończeniu. A zatem jestem już po jego wymianie + w cenie wymienił mi olej w skrzyni. Efekt jest taki, że opór przy zmianie już nie występuje, ba, każdy bieg zupełnie inaczej wchodzi. Ogólnie mniej szarpie i znacznie niżej bierze. 

Mam natomiast kolejny problem - pedał sprzęgła jest znacznie twardszy i czuje czasem pod stopom pewne *obcieranie*.

Pytanie, czy to się ma dotrzeć, ułożyć, czy się nie pieprzyć i dawać na reklamacje 

Dzięki z gory

Edytowano przez Azathermenian