Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim. Z moja Meganka mam taki problem:
samochod kupilam okolo 1.5 roku temu i zaraz po kupnie wymienilismy komplet rozrzadu - pasek, rolki (z Continental) i pompe wody (filtry, olej, klocki itp. rowniez). od tamtej pory samochodem zrobilismy niecale 15 tys. km. kilka tygodni temu przy odpaleniu na zimnym silniku dochodzil dziwny dzwiek z okolic rozrzadu - jakby ocieranie, nic metalicznego (dzwiek nagralam i umiescilam ponizej). wybralismy sie do mechanika, sprawdzil wszystko i powiedzial, ze to pompa wody, poniewaz byla zalozona jakas tania, nie z Conti. pompa wody zostala wymieniona i dzisiaj, doslownie tydzien pozniej, dzwiek znowu sie pojawil. pompa wody zakupiona z Renault. dzwiek pojawia sie tylko przy odpalaniu na zimnym silniku, znika po kilku przejechanych metrach. poza tym samochod zachowuje sie calkowicie normalnie.


mial ktos z was juz taki problem?

z uslug tego warsztatu korzystalismy juz czesto, wiec mamy do niego zaufanie.

 

Nasz samochod to Renault Megane 3 coupe, silnik 1.9 dci diesel 130KM, przebieg 171tys., rok 2009

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobny dźwięk w innym aucie. Generalnie częstotliwość dźwięku jest podobna. U mnie okazało się krzywe jedno z kół na wałkach rozrządu po wymianie koła i paska dźwięk ustał. Czy po wymianie pompy mechanik wymienił również pasek na nowy czy założył stary? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pawlo7721 napisał:

Miałem kiedyś podobny dźwięk w innym aucie. Generalnie częstotliwość dźwięku jest podobna. U mnie okazało się krzywe jedno z kół na wałkach rozrządu po wymianie koła i paska dźwięk ustał. Czy po wymianie pompy mechanik wymienił również pasek na nowy czy założył stary? 

 

Zalozyl stary, poniewaz powiedzial, ze rozrzad z Conti jest bardzo dobry i z doswiadczenia wie, ze dobrze sie sprawdza i gdyby byl jakis inny, to zalozylby wtedy napewno nowy.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 15000 tysiącach kilometrów pasek już zdążył się dopasować do kół rozrządu i generalnie wymiana pompy i inny niż wcześniej naciąg paska mógł spowodować ze dźwięk na chwilę ustał. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę ale ja zawsze po każdej ingerencji w rozrząd wymieniam pasek. 

Generalnie zawsze powinno się zakładać przynajmniej nowy pasek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, adzik425 napisał:

dzwiek pojawia sie tylko przy odpalaniu na zimnym silniku, znika po kilku przejechanych metrach.

poza tym samochod zachowuje sie calkowicie normalnie.

Zdemontować pasek osprzętu i posłuchać,

 

13 minut temu, pawlo7721 napisał:

Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę ale ja zawsze po każdej ingerencji w rozrząd wymieniam pasek. 

Tak mówią zasady serwisu auta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!