Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

GT 180, który tłumik wyciąć ? Środkowy czy końcowy ?


CrookedCop

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, chce żeby mój GT brzmiał jak na GT przystało, w końcu nazwa zobowiązuje. Na pierwszy ogień został wycięty środkowy tłumik jednak nie dało to zadowalających efektów, zaraz po tym poszedł końcowy i to było prawie to czego szukałem. Fajne brzmienie, strzały z wydechu po odpuszczeniu gazu, jednak był ciut za głośny a na autostradzie efekt drona. Zakupiłem kompletny wydech z Rs'a, założyłem i... nic, brzmi jak stock. Teraz pytanie, który tłumik wyciąć ? Słyszałem że środkowy odpowiada za to by wyciszyć nie chciane dźwięki i pozbyć się drona, jednak jego wycięcie jest typowym modem w Meganach, końcowy za to boję się że będzie za głośno. Kolejne moje pytanie to co wpływa na brzmienie w tce 250 w odróżnieniu od tce 180 ? Różnią się mocą, korbami, tłokami, turbo, wtryskami i intercoolerem ale które z nich mają wpływ na brzmienie wydechu ?

20200627_215331.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego powiem Ci najprostszy wiejski tuning wydechu końcowego. Weź wiertarkę i przewierć wydech całą puchę od wlotu do wylotu. Jak chcesz głośniej to przlecisz większym wiertłem i tyle w temacie. A skoro wybebeszenie jest za głośne a wiejski tuning Ci nie odpowiada to tylko prof przeróbka ale to już będą koszty większe do kupna wiertła:D

Edytowane przez jackowskipatryk
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Cześć, sorki że odkopane trochę, ale mam pytanie czy masz może jakiś filmik jak to chodziło bez środkowego i końcowego? Fajnie gdybys podesłał jakieś fotki w jaki sposób miałeś to pospawane jeśli oczywiście posiadasz takowe ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślij mi we wiadomości maila to podeślę ci filmik bo tutaj nie przejdzie, w tej chwili siedzi wydech Rs i wycięty końcowy, tylko tym razem nie był spawany a ze starego setupu niestety nie mam żadnych zdjęć. Generalnie tce180 z wyciętymi tłumikami brzmi dokładnie tak

 

Mój brzmiał identiko, fajnie burczy ale jest dron na autostradzie i moim zdaniem trochę za dużo hałasu robi jak na te osiągi. Ja proponuję wyciąć najpierw sam tylny i wtedy zdecydować czy jest git czy ciąć kolejny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!