Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jh3 142


nowy1982

Rekomendowane odpowiedzi

Czy masz podstawy aby wnioskować, że Twoja skrzynia jest wadliwa? W jednym aucie ja przejechałem 117 tyś. km (łącznie 293) a w drugim mam 126 tyś. na tych samych skrzyniach. Mogę powiedzieć, że jest ok. Teraz mam wiedzę, że ole jw manualnej skrzyni należy wymieniać. Ja w obecnym aucie (126 tyś. ) wymieniłem olej przy 121. Biegi lżej wchodzą. Poza tym nie było jakichkolwiek objawów zużycia czy uszkodzenia. W połączeniu z tym elastycznym silnikiem super się jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szwagier24a napisał:

Czy masz podstawy aby wnioskować, że Twoja skrzynia jest wadliwa? W jednym aucie ja przejechałem 117 tyś. km (łącznie 293) a w drugim mam 126 tyś. na tych samych skrzyniach. Mogę powiedzieć, że jest ok. Teraz mam wiedzę, że ole jw manualnej skrzyni należy wymieniać. Ja w obecnym aucie (126 tyś. ) wymieniłem olej przy 121. Biegi lżej wchodzą. Poza tym nie było jakichkolwiek objawów zużycia czy uszkodzenia. W połączeniu z tym elastycznym silnikiem super się jeździ.

Miałeś też 16.113 km

Dzięki za pomoc. A takie uszkodzenia jak blokada kierownicy miałeś, tzn nie chciała się odblokować. A taśmę w kierownicy która wskazuję błąd poduszki?? Ja mam 2004 rocznik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 2004 grandtour. Teraz mam MiV grandtour i MII 2005 1.6 polift.

Z blokadą nie miałem problemu. Taśmę przerabiałem w kombi - w skrócie - wymiana całego zwijacza na używany; teraz da się zamiennik kupić nowy. W MIiI podałem tam silikon spray aby swobodnie pracowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. A takie uszkodzenia jak blokada kierownicy miałeś, tzn nie chciała się odblokować. A taśmę w kierownicy która wskazuję błąd poduszki?? Ja mam 2004 rocznik. 

Ja też mam grandtour 2004 113km i zastanawiam się czy to dobry zakup dodam że włożyłem gaz. Co mógłbyś mi doradzić odnośnie usterek i serwisowania aby im zapobiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak autem z kluczem warto w momencie odblokowywania poruszyć kierownicą.

Wiele egzemplarzy na rynku jest mocno zmęczonych, zaniedbanych, zużytych. Trafiają do kolejnego właściciela i później rośnie przekonanie że Renault to słabe auta. Tak naprawdę dotyczy to każdej marki.

Często jak wilgoć zrobi swoje z instalacją zaczyna się walka z elektroniką. Trzeba zauważyć, że sterowniki to Bosch, Siemens no i Sagem. Ja w kombi (293 tyś) nigdy nie miałem problemu z odpaleniem, podróżą, nawet kapcia nie złapałem.

Przerobiłem temat taśmy zwijacza, padniętą cewkę dwa razy i sondę lambda (wytrzymała 280 tyś; chyba wystarczająco długo, z uszkodzoną zrobiłem ze  200 km). Po za tym świadoma eksploatacja i brak zaniedbań w eksploatacji. Dzięki temu auto oddźwięczyło się mało awaryjną eksploatacją. U mnie nawet przyciski HF działały.

Olej SXR 5W40 i przed zmianą płukanka np.: xado. Skrzynia olej NFJ. Stosowałem również Ceramizer. Świece Denso IK20TT.

Błąd poduszek powoduje również wiązką pod fotelem kierowcy oraz czego dowiedziałem się z forum (u mnie nie wystąpiło w żadnym z dwóch aut) czujnik położenia fotela kierowcy. Warto zajrzeć do styków wtyczki fotela kierowcy (oczywiście przy odpiętym Aku). Przy przebiegu powyżej 200 tyś warto zajrzeć do rozrusznika i alternatora. Szczotki będą na wykończeniu. Założenie drl wydłuży żywotność alternatora, Aku.

Silnik jest wyrozumiały na LPG, ale warto co pół roku spojrzeć na mapy i zrobić kalibrację. Zaniedbanie zakończy się wypaleniem zaworu. Podczas jazdy na LPG pompa paliwa cały czas pracuje co skraca jej życie, warto założyć wyłącznik pompy.

Wtryski LPG najlepiej hana, ja polecam Barracuda. Do tego filtr odstojnikowy Alexa 360.

Co do blokady nie mam wiedzy. Napewno blokada czy nie sprawna karta? Warto dać do przelutowania. Jak immo nie rozpozna karty to nie odblokuje kiery.

Drążki i końcówki polecam Moog a łączniki JGR.

Sam ostatnio robiłem kompletny remont zawieszenia przód: wahacze, kolumny, drążki końcówki gumy na drążku stabilizatora. Łączniki zostały. Auto jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik położenia wału raz mi wysiadł w obu autach. Sterownik silnika jak najbardziej OK.

Wczoraj czytałem na naszym forum o tym, że w silniku 1.6 uszkadza się uszczelka pod głowicą po 160 tyś. W sprzedanym przeze mnie aucie miałem 293 tyś., około 120 tyś. na LPG. Brak jakichkolwiek objawów.

Żona zawsze mówiła, że zawsze lepiej jeździł niż drugi z przebiegiem 120 tyś.

Czujnik od wału zawsze woziłem ze sobą na zapas razem z grzechotką 1/4" i nasadką 10 na wszelki wypadek, tak jak czujnik położenia wałka rozrządu, temperatury cieczy i żarówki. Z takim zestawem można spokojnie jechać z południa na północ.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jestem w stanie sam wymienić czujnik wału i jakie są objawy??? Czy jest przykręcany na dwie śruby??? 

Jeszcze woim aucie mam taki problem ze na zimnym po odpaleniu są niskie obroty przez chwilę a potem jest ok, jakby nie wchodził na ssanie. Wszystkie uszczelniacze nowe, przepustnica wymieniona świece też, co może być przyczyną?? Może cewka??? Tylko jak rozpoznać?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widać go bo jest pod termostatem. Przykręcony na dwie specjalne śruby (mają narzynany gwint).

Objawy: auto odpalało tylko z wciśniętym gazem, gasło na wolnych obrotach.

Dasz radę wymienić samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w moim aucie mam taki problem ze na zimnym po odpaleniu są niskie obroty przez chwilę a potem jest ok, jakby nie wchodził na ssanie. Wszystkie uszczelniacze nowe, przepustnica wymieniona świece też, co może być przyczyną?? Może cewka??? Tylko jak rozpoznać?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!