Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II ph I Lekkie dławienie się i dymienie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :rolleyes:

Dwa miesiące temu został kupiony Renault Megane II 1.5 dci 74 kw z 2004 r.
Został kupiony jako uszkodzony od znajomego, opiłowała pompa wtryskowa. Została wymieniona, wtryski zostały zregenerowane, bak zmieniony, nowy filtr paliwa. Po tych zabiegach samochód zaczął jeździć. 
Miesiąc temu była wymienia poduszka silnika. I nie dawno zaczęły się dziwne objawy, komputer zaczął się sam resetować (co dalej występuje, czasami). Przy sprawdzaniu stwierdzono, że przepustnica nie jest podłączona i od tego czasu samochód zaczął dymić, a nawet na zimnym silniku się lekko dławić, zaraz po odpaleniu, w czasie jazdy (na 2, 3 biegu), później jest wszystko ok. Komputer wykazywał EGR, ale po podpięciu przepustnicy i skasowaniu, błąd nie występuje. Proszę o informację jaka może być przyczyna dymienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Anetka2806 napisał:

Został kupiony jako uszkodzony od znajomego, opiłowała pompa wtryskowa.

Została wymieniona, wtryski zostały zregenerowane, bak zmieniony, nowy filtr paliwa.

Po tych zabiegach samochód zaczął jeździć. 

Należało jeszcze wymienić;

  - wszelkie przewody paliwowe,

 -  nową szynę ciśnieniową,

Wszelkie czyszczenia czy mycia - kończą się klęską,

Poczytaj temat; Opiłki metalu w paliwie w silniku 1,5 dci do roku 2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Anetka2806 napisał:

Listwa wtryskowa też była wymieniona. I nie mam objawów takich jak Pan w tym temacie 

A co z przewodami paliwowymi?

Co do tego problemu ma silnik 1.5 dci 82 KM  ( corleone377 ) z przytoczonego postu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedź corleone377 z dnia 12.09.2016 r

  - No więc tak, samochód trafił do p. Aleksandra z Wrocławia.

     Były opiłki więc podeszliśmy do tematu kompleksowo.

     Nowe wtryski, pompa, filtr paliwa, dokładne czyszczenie układu paliwowego i zbiornika.

    Autko odebrane i podczas jazdy miałem wrażenie że jest niby trochę słabszy ale to pewnie jakieś moje dziwne wrażenie.

     Po 80 kilometrach zrobionych po mieście podczas ruszania stracił moc na chwilę, w tym czasie puścił białego bąka z rury

     wydechowej i zaczął przyspieszać zdecydowanie dobrze. Ruszamy z następnego skrzyżowania, jedynka- ok, dwójka i znów,

     utrata na chwile mocy, biały bąk i zaraz idzie jak zły... Brak sił... tyle czasu, pieniędzy i co dalej? EGR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Andrzej-2010 napisał:

Wypowiedź corleone377 z dnia 12.09.2016 r

  - No więc tak, samochód trafił do p. Aleksandra z Wrocławia.

     Były opiłki więc podeszliśmy do tematu kompleksowo.

     Nowe wtryski, pompa, filtr paliwa, dokładne czyszczenie układu paliwowego i zbiornika.

    Autko odebrane i podczas jazdy miałem wrażenie że jest niby trochę słabszy ale to pewnie jakieś moje dziwne wrażenie.

     Po 80 kilometrach zrobionych po mieście podczas ruszania stracił moc na chwilę, w tym czasie puścił białego bąka z rury

     wydechowej i zaczął przyspieszać zdecydowanie dobrze. Ruszamy z następnego skrzyżowania, jedynka- ok, dwójka i znów,

     utrata na chwile mocy, biały bąk i zaraz idzie jak zły... Brak sił... tyle czasu, pieniędzy i co dalej? EGR?

Czyli ma rozumieć EGR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!