Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II dCi 1.5 2004 - Lewa strona "elektryki" nie działa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

W mojej megance przestały działać wycieraczki, radio, i lewe światła mijania oraz kierunkowskaz tylni i przedni ( o dziwo boczny działa). Z tym że światła czasami działają, a czasem nie.

Ktoś z państwa wie co może być przyczyną ?

Czy muszę wyciągać bezpieczniki po kolei i sprawdzać miernikiem na akumulatorze który pobiera więcej amperów ?

 

P.S Mam niby jakiś tam tani, bo za 20zł OBDII, ale ni jak nie mogę do niego dobrać programu na androida który by działał, i sprawdzał błedy ( samodzielne ich kasowanie sobie daruje...).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jabrze napisał:

Czy przypadkiem nie miałeś zalanego upc (skrzynka z bezpiecznikami pod maską) ? Sprawdź tam bezpiecznik 7,5A (światło pozycyjne lewe).

Odpływy z podszybia są drożne?

 

Zgadza się, odpływy podszybia były zatkane bardzo mocno.

Co teraz mogę zrobić żeby zaradzić mojemu problemowi ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączyć aku, odetkać odpływy, rozebrać i dokładnie wysuszyć UPC. Przed montażem wyczyścić kontaktem wszystkie połączenia. Być może uda się uratować moduł bez większych strat.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, jabrze napisał:

Odłączyć aku, odetkać odpływy, rozebrać i dokładnie wysuszyć UPC. Przed montażem wyczyścić kontaktem wszystkie połączenia. Być może uda się uratować moduł bez większych strat.

 

A czym najlepiej wyczyścić zielone naloty? Spirytusem lekko przetrzeć czy wszystko kontaktem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jabrze napisał:

Spirytusem czyścimy złocone gniazda, a wszystkie pozostałe kontakt 60. 

 

Ok, serdecznie dziękuję Ci za cenne wskazówki i rady. Dam znać co z tego wszystkiego wyszło.

 

Jutro będę go wymontowywać, dzisiaj tylko ściągnąłem osłone z modułu, by zobaczyć jak wygląda, i niestety jest dosyć mocno zabrudzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wyjąć do gołej płytki. Jak wszystko wyschnie ( również pod przekaźnikami ) psikasz gniazdo i wtyczkę, oraz kilkukrotnie ją zakładasz i zdejmujesz czekając do całkowitego odparowania kontaktu. Tak postępujesz po kolei. Wtyczki czworokątne wielostykowe są z ramieniem i je omijasz z kontaktem. Tam można tylko czystym spirytusem - (nie mając lepiej je całkowicie ominąć ).

Mając rozebrany moduł aż do płytki warto poprawić wszystkie podejrzane luty - oglądasz je pod lupą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, jabrze napisał:

Trzeba wyjąć do gołej płytki. Jak wszystko wyschnie ( również pod przekaźnikami ) psikasz gniazdo i wtyczkę, oraz kilkukrotnie ją zakładasz i zdejmujesz czekając do całkowitego odparowania kontaktu. Tak postępujesz po kolei. Wtyczki czworokątne wielostykowe są z ramieniem i je omijasz z kontaktem. Tam można tylko czystym spirytusem - (nie mając lepiej je całkowicie ominąć ).

Mając rozebrany moduł aż do płytki warto poprawić wszystkie podejrzane luty - oglądasz je pod lupą.

 

Mam problem z wyciągnięciem białek kostki o nazwie Crystal z modułu... Podważam i nic. To ta koło tego mocowania na śrubę.

Jest jakaś inna metoda żeby ją wyciągnąć ? Czy zapiekła się ? Bo jak sprawdzam wstępnie, to ta szeroka szara była mocno zaśniedziała niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Komuszon napisał:

 

Mam problem z wyciągnięciem białek kostki o nazwie Crystal z modułu... Podważam i nic. To ta koło tego mocowania na śrubę.

Jest jakaś inna metoda żeby ją wyciągnąć ? Czy zapiekła się ? Bo jak sprawdzam wstępnie, to ta szeroka szara była mocno zaśniedziała niestety...

P2 to pompa benzyny - niewątpliwie się zapiekła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, jabrze napisał:

P2 to pompa benzyny - niewątpliwie się zapiekła.

 

Czy mogę potraktować tą kostke wd40 żeby popuściła, bo inaczej nie wyciągne modułu. A czyścic i suszyć będę i tak dopiero jutro spirytusem i kontaktem 60.

 

Edit.

Czy czekać na kontakt ?

Edit2.

Chyba mimo wszystko poczekam z tym do jutra na kuriera z kontaktem 60.

Edytowane przez Komuszon
Refleksja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!