Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II dCi 1.5 2004 - Lewa strona "elektryki" nie działa


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, jabrze napisał:

Rzeczywiście ładnie wygląda. Nic się jeszcze nie gotowało, a przeczyścić połączenia warto chociażby profilaktycznie.

 

Mam nadzieję że to czyszczenie pomoże i nie będę musiał wracać do początku problemu. Przy okazji powymieniałem bezpieczniki.

Niestety to dopiero jutro sprawdzę i dam znać co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, jabrze napisał:

Wyczyść jeszcze płytkę z dużymi bezpiecznikami na klemie dodatniej prędzej rozkręcając - papier 200-400. Masz diesla - tym bardziej warto to zrobić.

 

O rany, dzisiaj taki ukrop z nieba się lał, że nie dałem rady montować upc.

Niemniej, powymieniałem wszystkie bezpieczniki na wszelki wypadek, tylko mam problem z tym od świateł lewych, radia(chociaż od radia też jest w tych koło kierownicy), spryskiwaczy itp. Bo mianowicie jest na 7.5V, a akurat tych mi już zabrało , a sprzedawcy w moim mieście nie mieli dzisiaj, dopiero na wtorek zamówią.

Gdzieś w starej instrukcji z 2003 wygrzebałem że ten akurat bezpiecznik był nawet 15V, także chyba 10V będzie ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pit-men napisał:

7,5A 15A,10A bezpieczniki określamy prądem nie napięciem

 

Oczywiście, pardon.

Autokorekta na niemieckim iPadzie robi mi często takie kwiatki.

 

Tak czy siak, wracając do meritum mojego ostatniego postu, nada się ta 10? Mnie osobiście wydaje się że tak, ale wolę się upewnić w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2020 o 21:44, jabrze napisał:

10A może być i niczemu nie zagraża.

 

Niestety czyszczenie jak i wymiana bezpieczników nic nie dala. Dodatkowo przestał działać ekran wielofunkcyjny...

Może, ale tylko może, naprawiły się przednie światła kierunku i mijania. Ale teraz nie jestem i tak pewien na 100% bo słońce mocno świeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś zatkane podszybie. Woda dostała się na uch (lewa strona od kierownicy). Odłączasz akumulator, wykręcasz jedną śrubę i wyjmujesz uch. Tam czyścisz wszystkie gniazda i wtyczki. Musi być wszystko suche. Ekran jest stamtąd zasilany i sterowany.

Jeśli wyczyściłeś płytkę na dodatniej klemie, to ten najcieńszy czerwony przewód zasila uch. Zamki działają tzn. że zasila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jabrze napisał:

Miałeś zatkane podszybie. Woda dostała się na uch (lewa strona od kierownicy). Odłączasz akumulator, wykręcasz jedną śrubę i wyjmujesz uch. Tam czyścisz wszystkie gniazda i wtyczki. Musi być wszystko suche. Ekran jest stamtąd zasilany i sterowany.

Jeśli wyczyściłeś płytkę na dodatniej klemie, to ten najcieńszy czerwony przewód zasila uch. Zamki działają tzn. że zasila.

 

A na czym trzyma się ten uch? Bo odkręciłem tą środkowa śrubę, i myślałem że od razu odłączy się, a trzyma się dalej. Obszedłem go palcami, ale nie wyczułem żadnego zaczepu, oprócz tych co otwierają jego wnętrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, jabrze napisał:

Trzeba odchylić w dół i pociągnąć do siebie. Z tyłu moduł jest wsunięty.

 

Coś bardzo mocno trzyma go z lewej strony. Bo prawa chodzi bardzo luźno.

Szarpie się z nim teraz, ale jakis już malutki kawałek plastiku odprysnał.

Nie za bardzo mam jak zanurkować pod niego żeby zobaczyć co go tam tak trzyma, i na ile mocno mogę pociągnąć.

 

Edit.

A może by tak bezpiecznik z czerwonej klemy wymienić ? Bo mimo wszystko jak próbowałem wyciągnąć bezskutecznie uch to wydawało mi się że raczej nie widać tam śladów zalania, chociaż oczywiście mogę się mylić.

Dnia 24.08.2020 o 19:51, jabrze napisał:

Trzeba odchylić w dół i pociągnąć do siebie. Z tyłu moduł jest wsunięty.

 

Uch także wydaje się czysty.

 

IMG_20200826_132246.jpg

IMG_20200826_132349.jpg

Edytowane przez Komuszon
Refleksja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!