Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniałem u siebie. Pasują od wersji GT 320mm, zaciski mogą zostać, choć w GT masz 4 tłoczkowe chyba z tego co kojarzę. Jednak poza tarczami to chyba zwrotnica do wymiany.. U mnie całość wymieniona była wiec pasowało wszystko, ale czy bez zwrotnicy się da to nie potwierdzę.

Auto nie hamuje jakoś drastycznie lepiej, większe tarcze tak szybko nie 'puchną' i tyle.. wg  mnie szkoda zachodu, lepiej włożyć serie dobra i dobre klocki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę nad większymi tarczami ale wraz z zaciskiem

Kolega wyżej może nie odczuwać różnicy bo sama tarcza nic nie daje. Musi być zacisk większy żeby to już hamowało. 

Fajnie, że w końcu ja też mam jakiś trop :) więc wiem jak działać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Dziś wleciał zestaw z Clio RS4 i tarcza 320 :) jak narazie docieramy :) wszystko pasuje bez problemów jedynie trzeba przewód hamulcowy elastyczny na taki z prostą końcówka mocowania do zacisku. Reszta pasuje 

PXL_20210417_154459492.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2021 o 15:45, mlodyrochu napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.13 :!: - aniewa

Linku nie mam bo kupowalem lokalnie :) jest to ta sama tarcza 320 co w clio iv rs , talisman, laguna 3

Wpadły też przewody hamulcowe w oplocie 

PXL_20210427_091931172.jpg

Edytowane przez Benker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Większe tarcze hamulcowe
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Ja zrobiłem swap na przód z 280 na 320 same zaciski i jarzma poszły do wymiany. Trzeba było dać inne śruby żeby  przykręcić jarzmo do zwrotnicy.

Te z którymi kupiłem okazały się za długie. Do tego przewód w oplocie i jest malina.

 

 

Teraz stoję  przed kolejnym wyzwaniem chce wymienić tyl na większy , fabrycznie były bodajże tarcze 260 mm a chciałbym 290 mm.
Tylko z tego co kojarzę 260 były w dwóch rodzajach  tej średnicy wewnętrznej - obstawiam ze chodzi o łożysko - 25mm i 30mm.

432000166R LUB 432009292R niby 25 mm

432007556R - 30 mm

ktoś kojarzy jakie  wymiary ma 1.2 TCE 130 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!