Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Parę tematów już jest , ale w żadnym nie znalazłem odpowiedzi . Auto po lifcie 2014 rok. Karta zamyka auto gdy odejdę ale nie otwiera gdy naciskam na przycisk przy klamce. Na pewno nie ma czujnika optycznego / w tym roczniku tylko przyciski ... demontowałem zamki przed malowaniem /. Czy jest opcja wyłączenia tej funkcji / otwierania HF / przez ddt4all lub inne programy ? Podejrzewam że   w tym roczniku są wersje z pełnym HF i pewnie z uboga wersją ;). Gdzie to sprawdzić  w ddt4all. Może w obawie przed kradzieżą auta poprzedni właściciel to zablokował / otwieranie HF / i zostawił otwieranie tylko z pilota.

Edytowane przez andrzejm36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak .. to samo. Jutro sprawdzę mając kartę w kieszeni jeszcze bagażnik. A podpowiedz mi czy otwarcie maski jest sygnalizowane jakimś piktogramem ?? Czy ten mikro swich  w przednim zamku jest tylko do alarmu i działania start stop ? Tylna klapa ładnie jest pokazana na licznikach .. a maska ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się przed chwilą, że możesz mieć włączoną opcję antykradzieżową. Działa w ten sposób, że samochód zamyka się samoczynnie a otwarcie jest możliwe tylko kartą. Do wyłączenia w ddt4all. Funkcja w BCM/UCH -  Dorlock - Configuration-i polecenie ANTI_HIJACK_CF należy dezaktywować.

Edytowane przez aniewa
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wracam do tematu . Nie miałem czasu zająć się autem ... teraz już jest trochę lepiej i mogę powiedzieć że to nie ten parametr który otwierałby zamki naciśnięciem na przycisk na klamce. Mam prośbę do kol. aniewa ... czy ta konfiguracja na zdjęciu w tym temacie otwierania klapy bagażnika

to konfiguracja Twojego auta ? Czy masz możliwość otwierania drzwi przyciskiem na klamce ? Zamieszczam dzisiejsze zdjęcia z prośbą do kolegów o porównanie w swoich autach które parametry u mnie się różnią . Mam zabezpieczenie pompy paliwa i dodatkowe zabezpieczenie " metody na walizkę " w dość starym już aucie jest mniej przydatne niż karta w kieszeni. na 2 zdjęciu jest aktywna funkcja anti hijack  .. czy jest to jakaś  wersja antynapadu ? Jak to działa i czy macie to załączone w swoich autach . Dużo pytań ale dość ciekawych .. jak ktoś da radę podesłać zdjęcia swoich konfiguracji to bardzo dziękuję ;).Na 3 zdjęciu to co podesłał kol. Aniewa aby łatwiej było porównać

IMG_20201027_112716.jpg   IMG_20201027_112857.jpg   1671002507_zdalneotwieraniebagaznika.JPG.8b0bd2407102e0c6766c08bf3f917a40.jpg

 

ps. coś tam znalazłem .. ale kto to zrozumie ; )

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, andrzejm36 napisał:

to konfiguracja Twojego auta ? Czy masz możliwość otwierania drzwi przyciskiem na klamce ?

To jest zrzut z trybu demo dla pokazania opcji. Moja konfiguracja na zrzucie poniżej, przycisku w klamce nigdy nie używałem, mam lusterka w klamkach i przycisk nie jest potrzebny.

11.thumb.JPG.2778b71ed4a3ad2eaf1743df1b93aabb.JPG

Na filmiku widać, że włączenie opcji anti_hijack_cf powoduje, że po zamknięciu pilotem i i jednokrotnym naciśnięciu na przycisk otwierania odblokowują się tylko drzwi kierowcy. Dwukrotne naciśnięcie na przycisk otwierania na pilocie powoduje odblokowanie wszystkich zamków. Podobnie można było skonfigurować M II. Osobiście nigdy tej opcji nie włączałem i nie sprawdzałem.

Wyszło, że w poprzedniej odpowiedzi źle zinterpretowałem funkcję "anti_hijack_cf" ale tyle jest różnych opisów działania UCH, że można się trochę pogubić.

Zamieszczam jeszcze małą ściągawkę dla ustawień UCH ale nie ręczę, że wszystko jest na 100 % prawidłowe.

Ustawienia UCH - ddt4all.docx

 

 

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kol. Aniewa. Jutro sprawdzę. Zdam  relacje z kombinacji ustawień. Mało jest źródeł na ten temat.  

Ps. Super opis UCH.. dzięki

kol. Anewa ... czy muszę resetować BCM ? jeśli tak to gdzie . Na filmiku u Turka nie widać aby coś jeszcze resetował i nie ma jak w innych sterownikach zakładki reset . Nie wchodzą mi ustawienia .

Edytowane przez andrzejm36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tego co ja wiem funkcja Anti_hijack szła tylko na Meksyk i chodziło w niej o to, że HF nie działał do otwierania drzwi tylko do odpalania silnika - czyli właśnie zabezpieczenie przed metodą na walizkę.

 

Dnia 27.10.2020 o 12:04, andrzejm36 napisał:

parametr który otwierałby zamki naciśnięciem na przycisk na klamce

Nie jestem do końca pewny ale może Knob_CF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany , francuz rzeczywiście miał załączony anti_hijack_cf  ale dodatkowo w drzwiach kierowcy miałem uszkodzony przycisk na klamce. Nie chciałem zdejmować tapicerki drzwi tym bardziej że ładnie pokleiłem zaślepki / te  styropianowe /  ale aby wyjąć klamkę na zewnątrz należy ją odpiąć od wiązki a wiązka jest w drzwiach ? dostępna od wewnątrz. Miałem jeszcze starą klamkę i możliwość podmiany switcha. Nie ma co się zastanawiać więc zrobiłem tak ;).

Ps. Tu jest fajna stronka dla tych chcących drążyć temat . Jest jeszcze opis funkcji SES a w niej LockUnlockByButtonCF ... ale chyba to dotyczy wszystkich przycisków w klamkach / nie ma rozdziału na poszczególne drzwi /

 

https://lisandru.eu/automotive/ddt4all-hacks/ddt4all-explained-settings-and-descriptions-of-main-functions.html

 

IMG_20201029_143454.jpg IMG_20201029_143506.jpg IMG_20201029_143530.jpg IMG_20201029_145127.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!