Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przygasanie świateł mimo że ładowanie jest na poziomie 14V


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)
Do kilku tygodni jestem posiadaczem Megane Coupe... wczoraj padł aku (może i stara bateria) po trasie 70km. Sprawdziłem dziś z ciekawości przy dużym obciążeniu (światła mijani, halogeny P/T, radio, grzane szyby P/T, siodła, napęd ogrzewanie na maxa ustawiony...) światła mijania pulsują jak wyświetlacz radia na desce :mad:
Ładowanie na poziomie między 13.8 a 14.5V niby ok...

Teraz moje pytanie ten typ tak ma?? że światła pulsują pod takim obciążeniem
W Japończyku tego problemu nie ma, z ciekawości dziś sprawdzałem :D

W razie co sorki za wtopę :smug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że wszystko ok. Z sumuj pobieraną moc i wyjdzie ponad 1KW. Alternator conajwyżej jest 70 A. Nie miał szans utrzymać napięcia zwłaszcza na wolnych obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szwagier24a
Alternator... no o nim zapomniałem sprawdzić ile ma Amperów... zresztą te mruganie występuje nawet jak jest 3tyś obrotów i ładowanie na poziomie 13.8v

:lapka:

Regulamin forum się kłania. pkt. 5.10 :!:  - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Maaxx napisał:

światła mijania pulsują jak wyświetlacz radia na desce

Więcej prądu zużywasz niż jest w stanie doładować alternator,

Sprawdź ;

  -  stan paska osprzętu;

  -  jego naciąg, czy się nie ślizga? Nie drga?

  -  stan koła pasowego alternatora,

  -  stan klem i czopów akumulatora,

  -  stan łączy alternatora.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem też, że jak akumulator jest już "wiekowy" to tak się dzieje. 

To wina nietrzymania pojemności przez aku, zwłaszcza, że coraz chłodniej się robi, i jak już wyżej napisano, alternator nie wyrabia, by wszystko zasilać i ładować. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciąg paska... stan klem i ich połączenia... punkty masowe... i inne rzeczy ogarnąłem zanim post napisałem na forum. Jedynie co nie sprawdziłem to altek ile Amperów daje.
Aku kupię w Poniedziałek po pracy, niestety ten z Japońca za chol..y mi nie wejdzie :mad:
EDIT:

Teraz zgłupiałem :bash:
Mierniki pokazują jak by przeładowywał altek aku...:?:
 

20201011_174826.jpg

Edytowane przez Maaxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!