Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szarpanie przy ruszaniu na zimnym silniku


Kaczor89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Temperatury w nocy i rano spadły więc powrócił mój problem z poprzedniej jesieni/zimy. Otóż np gdy auto stoi sobie przez noc na parkingu, wsiadam, odpalam i od razu ruszam, to w okolicach 2-2.5 tysiąca obrotów potrafi szarpnąć/przymulić się. Czasem mocniej, czasem słabiej. Objaw ten jest tylko przy pierwszym ruszeniu, później jest wszystko ok. Jak auto np postoi chwilę na wolnych to tego objawu też nie ma. Co to może być? Świece wymieniane na jesieni 2019, rozrząd z kołem zmiennych faz też. Niedawno założony nowy elektrozawór KZFR. Miesiąc temu wymieniona pompa paliwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Kaczor89 napisał:

- gdy auto stoi sobie przez noc na parkingu, wsiadam, odpalam i od razu ruszam, to w okolicach 2-2.5 tysiąca obrotów potrafi     

   szarpnąć/przymulić się. Czasem mocniej, czasem słabiej.

- Objaw ten jest tylko przy pierwszym ruszeniu, później jest wszystko ok

Można to próbować poprawić;

     1/  odległość elektrod świeć zmniejszyć do 0,7 mm,

     2/  przeczyścić ;

             -   map sensor, przepustnicę i ich styki,

             -   styki czujnika temperatury płynu chłodzącego,

             -   styki czujników przy pedałach,

             -   styki wtryskiwaczy,

     3/ jeżeli było dużo jazd po mieście i na krótkich dystansach, należy ;

             -  przeganiać co jakiś czas auto na wysokich obrotach, celem przedmuchania katalizatora,

    4/  świece i cewki muszą być czyste i suche.

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie świece są polecane do K4M 812? Obecnie siedzą jakieś NGK, były wymieniane na jesieni 2019. Czytałem posty na tym forum, polecane były Eyquem, ale to były posty z 2007 roku. Numer oryginału to chyba 7700500155. Warto kupić oryginały, czy jakieś zamienniki będą lepsze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny objaw w Lagunie 2 1.8. przez 5 lat nie udało mi się rozwiązać tego problemu. KFZR wymieniony. Map wymieniony. Strojenie gazu lub jazda na benzynie nie wpływała. świece miałem bosch miałem Denso i zawsze to było. Cewki zmieniane również nic. Wymiana 1 sondy lambda też nic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niezły pasztet. Świece oryginały na Alledrogo kosztują 40zł, może warto je zakupić? U mnie przepustnica była czyszczona na jesieni w zeszłym roku, wtedy były też wymieniane świece, filtry, olej, rozrząd i KZFR. Map sensor i czujnik temperatury powietrza dolotowego wymienione dwa miesiące temu. Elektrozawór KZFR miesiąc temu. Czujnik położenia wałka rozrządu na wiosnę założony nowy. Cewek nie ruszałem bo w sumie auto jeździ dobrze oprócz tego przymulenia raz na jakiś czas po postoju. 

Edytowane przez Kaczor89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kaczor89 napisał:

A jakie świece są polecane do K4M 812?

Polecam świece ;

 -   BERU Z193 po 12 zł/sztuka, z odstępem elektrod: 0,9 mm, 

 -   zmieniane co 3 czy 4 wymiana oleju,

2 godziny temu, Kaczor89 napisał:

U mnie przepustnica była czyszczona na jesieni w zeszłym roku,

Zależy po jakim terenie auto jeździ!!!

Warto wypadać za miasto, dać po garach -ale prędkość bezpieczna.

Jakie obroty silnika po zapaleniu??? 

 

 
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto raz w miesiącu ma trasę koło 200km z prędkością 110-130km co daje ponad 3000 obrotów. Po zapaleniu na ssaniu obroty ok. 1000 i po jakimś czasie spadają. Przepustnice obejrzę przy okazji wymiany poduszki na skrzyni biegów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kaczor89 napisał:

Auto raz w miesiącu ma trasę koło 200km z prędkością 110-130km co daje ponad 3000 obrotów

Raz w miesiącu to za mało, aby katalizator był całkowicie przedmuchany;

    -  obroty też powinny być wyższe i wypad za miasto częściej, 

    -  jak nie zmienisz charakteru jazd, to auto zawsze będzie przymulone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!