Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane III 1.5dci 110 dym spod silnika i piszczący odgłos na wysokich obrotach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj podczas dzisiaj gdy jechałem zaczoł mi się ulatniać dym spod maski i pojawił się metaliczny dźwięk po sprawdzeniu w domu  wydaje mi się że jakiś wężyk się uszkodził prawdopodobnie ten bo dźwięk dolega z jego okolicy,  stąd mam pytanie od czego to jest wężyk i czy może być on winowajcą ?

20201025_182357[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o wężyku, czy o tej grubej rurze do turbo? Coś tu mi się nie podoba, jakiś nieład jest. Rano zerknę do siebie i dam Ci znać. Mam co prawda 110KM, ale tu nie powinno być różnicy. Nikt Ci przy tym silniku ostatnio nie grzebał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o ten czarny wężyk z centralnej części zdjęcia a silnik to jest ten sam 110km i nie nikt jeszcze nie grzebał auto zostało jakieś 2 tygodnie temu sprowadzone z niemiec wróciło na własnych kołach pokonując trasę około 700km i wszystko było okej a jeżeli choci o ten odczepiony wężyk to ja to zrobiłem żeby lepiej było widać

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania. pkt 5 :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano po bułki wyskoczę to zerknę, a on nie jest przetarty, bo jakoś tak wygląda?? Nie uruchamiałeś go? Trzeba tam przyłożyć palec, czy to nie jest dziura. Chyba da się z dużym prawdopodobieństwem ustalić czy gumowy wężyk ma dziurę czy jej nie ma?

Nie wiem jaką funkcję ten przewód pełni. Wygląda na element związany z recyrkulacją spalin. Jest uszkodzony to trzeba go wymienić i tyle. Tak jak patrzyłem u siebie to jest bardzo w porządku, bo nie ma miejsca styku z czymkolwiek innym. Nie wiem także, jak mogło dojść do jego uszkodzenia.

Edytowane przez omega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po dokładnym wykreceniu i sprawdzeniu wszystkich wężyków (ten ze zdjęcia okleiłem taśmą bo miałem co do niego wątpliwości) okazalo się że spaliny wyrastają się z miejsca łączenia tej metalowej z gumową. I teraz nie wiem czego to może być objaw

 

20201027_200456.jpg

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania. pkt 5 :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wewnątrz tego połączenia jest specjalna uszczelka wargowa. Ciśnienie tłoczonego powietrza dociska ją do rury. Wyjmij metalową agrafkę i sprawdź jej stan tej uszczelki. Agrafkę wyciągnij w górę około 2 cm i połączenie powinno się rozłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!