Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Lampka ładowania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie, jechałem autem i w pewnym momencie zapaliła mi się kontrolka ładowania.  Zatrzymałem się, zgasiłem auto ,kontrolka zgasła.  Po pewnym czasie znowu się zapaliła.  Wiadomo że bez komputera nic nie będzie wiadomo.  Czy miał ktoś podobny przypadek i co mogło być przyczyną tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Thenaturat2 napisał:

Auto ma przejechane nie całe 19 tyś, tak szybko padły by szczotki lub regulator?

Megan IV -  auto nowej generacji;

  -  kwestia ekologii i inteligentnego ładowania akumulatora,

  - masz system ESM (Energy Smart Management) ;

          1/ odłącza ładowania akumulatora podczas gwałtowniejszego przyśpieszania,

               co skutkuje spadkami < 13 V, jako efekt zasilania układów auta tylko z akumulatora,

          2/  podczas hamowania ; akumulator jest ładowany większym napięciem nawet 15,6 V,

                dla uzupełnienia strat pojemności wynikłych z pracy na samym akumulatorze,

          3/  przez większość jazdy, ładowanie jest ok; 13,5 V - wynikające z normalnej jazdy ze stałym obciążeniem,

 

Obecnie - temperatury powietrza, zwłaszcza ranem, znacznie się obniżyły;

     - jaka była temperatura na zewnątrz???

    -  czy poprzedniego dnia była jazda na dłuższym czy krótkim dystansie ???

Prawdopodobnie ;

    -   przeważają krótkie jazdy, czy jazdy po mieście,

    -   auto garażowane „ pod chmurką '' ,

    -   akumulator nie doładowany wystarczająco,

    -   pojemność aku przy niższych temperaturach znacznie spada,

    -   komputer silnika uruchamia kontrolkę ładowania aku ;

            - warto doładować aku,

           -  jeżeli auto na gwarancji ; warto sprawdzić prawidłowość działania systemu ESM,

           -  trwałość aku z systemem ECM; to w większości ok; 3 lata,

           -  sprawdź/ zrób zdjęcie parametrów aku,

           -  poczytaj o tych akumulatorach.

 

 

 

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mam system ESM, nie wiem. Auto jest żony.  Stało kikla dni w garażu. Odpaliłem normalnie i jeździłem. Nigdy wcześniej nie świeciła się ta kontrolka. Jesli trzeba ładować akumulator,  to jaki kuoic prostownik do niej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!