Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Bujanie miedzy 50 a 70 km/h


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pisze nowy temat poniewaz nigdzie nie moglem znalezc zadnych podpowiedzi. Czesto piszecie o drganiach kierownicy przy roznych predkosciach. U mnie problem jest podobny ale nie wiem jak to okreslic. Gdy przyspieszam to w zakresie miedzy 50 a 70 km/h odczuwam takie jakby bujanie auta podobne do tego jakbym wiozl no no  .... wanne z wodą? Nie ma zadnych drgan na kierownicy. 

Na poczatek stawialem na elektryke. Wymienilem swiece, cewki. Na kompie sprawdzane byly wtryski ( gazowe tez). I nic. Myslalem ze moze cos z kolami. Wywazone alufelgi z letnimy oponami. Brak poprawy. Teraz zalozylem zimowki na stalowych i..... wciaz to samo. Nie wiem juz gdzie i czego szukac. Swita mi jeszcze mysl ze moze to cos z półosiami albo skrzynią biegów. Moze jest ktos kto spotkal sie z takim problemem lub wie jak i czego szukac. Nie usmiecha mi sie juz jezdzic do roznych warsztatow gdzie tylko potwierdzaja ze faktycznie cos jest ale nie wiedza co i najlepiej wymienic to,to,i to i zaplacic. Czekam na rozne propozycje lub diagnozy. Moze cos z tego wyjdzie bo szkoda meczyc takie fajne autko

:lapka:

Jak już piszesz nowy temat, to się najpierw zapoznaj z regulaminem tego forum :!:

Zwłaszcza pkt 5 :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź na skp. Trzeba dokładnie sprawdzić amortyzatory i dodatkowo luzy napinając łomem drążek reakcyjny stabilizatora przechyłu. Tam w podporach musi być on sztywno zamocowany. Zapłacisz z 20 zł i może coś się rozjaśni. Na normalnym przeglądzie uszkodzenie w tym układzie poza pukaniem łączników się nie ujawnia. W trzymaniu przechyłu na ostrym zakręcie duży udział mają amortyzatory tylne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończy się, wg. mnie, pedał gazu.

Zrób próbę: zanim odpalisz auto, wciśnij kilkanaście razy pedał gazu do oporu. Zobaczysz, że będzie poprawa, nawet stwierdzisz że auto ma lepszego kopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Cos nowego. Cos slyszalem kiedys o pedale gazu. On chyba nie jest mechaniczny( w sensie ze linka) tylko ma sterowanie elektroniczne. Kiedys myslalem o tym ale nie wiedzialem jak zdiagnozowac a tym bardziej jak sprawdzic. Jade do pracy na 2 zmiane to sprobuje i wieczorkiem opisze czy cos to dalo.

I tu kolega szwagier24a powinien dostac plakietke magika lub innego dobroczyncy. A tak na powaznie. Twoja diagnoza okazala sie sluszna. Zrobilem tak jak sugerowales. Przed odpaleniem pomachalem kilkanascie razy pedalem gazu, odpalilem i w droge. A tu korki, nie ma za bardzo gdzie rozbujac sie do 40 nie wspominajac o 50 czy 70. Ale samo muskanie pedalu gazu dalo frajde- bardzo szybko reagowal. Podejrzewam ze to wahlowanie przed odpaleniem mialo na celu ,, oczyszczenie,, stykow wewnatrz potecjometra. Wreszcie jest dluga i wolna prosta, jade 50 -70 i  ....... w 100% to nie ale w 95% problem ustal. Nareszcie moglem sie delektowac jazda.

I teraz pytanie: ten potencjometr jest jakos rozbieralny, naprawialny, czy moze rozebranie i przeczyszczenie z kurzu, psikniecie contaktem w sprayu mu pomoze. Bo zakup nowego to z 350 - 400 pln. A uzywka jest tansza zdecydowanie ale co tam moze byc w srodku to tez jak loteria. 

Teoretycznie problem zdiagnozowany ale tematu nie zamykam. Poczekam na ostateczne rozwiazanie.

 

:lapka:

REGULAMIN forum się kłania. pkt 5 :!: - Prezes

 

Wreszcie po kilku miesiacach zebralem sie do rozwiazania problemu. Wymontowalem potencjometr gazu znalazlem o takim samym numerze i wymienilem . Problem zniknal jak za dotknieciem czarodziejskiej rozdzki. Podziekowania dla Szwagier 24 za bardzo trafna diagnoze

 Temat uwazam za zamkniety.

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6 :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!