Skocz do zawartości

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Recommended Posts

Witam.

Pisze nowy temat poniewaz nigdzie nie moglem znalezc zadnych podpowiedzi. Czesto piszecie o drganiach kierownicy przy roznych predkosciach. U mnie problem jest podobny ale nie wiem jak to okreslic. Gdy przyspieszam to w zakresie miedzy 50 a 70 km/h odczuwam takie jakby bujanie auta podobne do tego jakbym wiozl no no  .... wanne z wodą? Nie ma zadnych drgan na kierownicy. 

Na poczatek stawialem na elektryke. Wymienilem swiece, cewki. Na kompie sprawdzane byly wtryski ( gazowe tez). I nic. Myslalem ze moze cos z kolami. Wywazone alufelgi z letnimy oponami. Brak poprawy. Teraz zalozylem zimowki na stalowych i..... wciaz to samo. Nie wiem juz gdzie i czego szukac. Swita mi jeszcze mysl ze moze to cos z półosiami albo skrzynią biegów. Moze jest ktos kto spotkal sie z takim problemem lub wie jak i czego szukac. Nie usmiecha mi sie juz jezdzic do roznych warsztatow gdzie tylko potwierdzaja ze faktycznie cos jest ale nie wiedza co i najlepiej wymienic to,to,i to i zaplacic. Czekam na rozne propozycje lub diagnozy. Moze cos z tego wyjdzie bo szkoda meczyc takie fajne autko

:lapka:

Jak już piszesz nowy temat, to się najpierw zapoznaj z regulaminem tego forum :!:

Zwłaszcza pkt 5 :!: - Prezes

Jedź na skp. Trzeba dokładnie sprawdzić amortyzatory i dodatkowo luzy napinając łomem drążek reakcyjny stabilizatora przechyłu. Tam w podporach musi być on sztywno zamocowany. Zapłacisz z 20 zł i może coś się rozjaśni. Na normalnym przeglądzie uszkodzenie w tym układzie poza pukaniem łączników się nie ujawnia. W trzymaniu przechyłu na ostrym zakręcie duży udział mają amortyzatory tylne.

Dzieki. Cos nowego. Cos slyszalem kiedys o pedale gazu. On chyba nie jest mechaniczny( w sensie ze linka) tylko ma sterowanie elektroniczne. Kiedys myslalem o tym ale nie wiedzialem jak zdiagnozowac a tym bardziej jak sprawdzic. Jade do pracy na 2 zmiane to sprobuje i wieczorkiem opisze czy cos to dalo.

I tu kolega szwagier24a powinien dostac plakietke magika lub innego dobroczyncy. A tak na powaznie. Twoja diagnoza okazala sie sluszna. Zrobilem tak jak sugerowales. Przed odpaleniem pomachalem kilkanascie razy pedalem gazu, odpalilem i w droge. A tu korki, nie ma za bardzo gdzie rozbujac sie do 40 nie wspominajac o 50 czy 70. Ale samo muskanie pedalu gazu dalo frajde- bardzo szybko reagowal. Podejrzewam ze to wahlowanie przed odpaleniem mialo na celu ,, oczyszczenie,, stykow wewnatrz potecjometra. Wreszcie jest dluga i wolna prosta, jade 50 -70 i  ....... w 100% to nie ale w 95% problem ustal. Nareszcie moglem sie delektowac jazda.

I teraz pytanie: ten potencjometr jest jakos rozbieralny, naprawialny, czy moze rozebranie i przeczyszczenie z kurzu, psikniecie contaktem w sprayu mu pomoze. Bo zakup nowego to z 350 - 400 pln. A uzywka jest tansza zdecydowanie ale co tam moze byc w srodku to tez jak loteria. 

Teoretycznie problem zdiagnozowany ale tematu nie zamykam. Poczekam na ostateczne rozwiazanie.

REGULAMIN forum się kłania. pkt 5 :!: - Prezes

Wreszcie po kilku miesiacach zebralem sie do rozwiazania problemu. Wymontowalem potencjometr gazu znalazlem o takim samym numerze i wymienilem . Problem zniknal jak za dotknieciem czarodziejskiej rozdzki. Podziekowania dla Szwagier 24 za bardzo trafna diagnoze

Temat uwazam za zamkniety.

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6 :!: - Prezes

• 2 months later...