Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy kupiłem trefną Megankę?


SanReno

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Państwu,

Wczoraj po jeździe próbnej podpisłem umowę kupna z Niemieckim komisem i wpłaciłem zaliczkę na Megane Coupe Mk3. Dzisiaj na chłodno zaczęły mnie nurtować pewne pytania. Sprzedawca zapewniał mnie że auto jest bezwypadkowe, że badał je miernikiem i wszędzie pokazuje równomierną grubość (ja nie posiadam i nie mogę potwierdzić), jednak w umowie jako status wypadkowy wpisał "nieznany", czerwona flaga. Druga rzecz, auto jest w unikalnym kolorze ciemno zielonym, przejrzałem dziś prawie 300 ogłoszeń tego typu auta i nie znalazłem ani jednego w takim kolorze. To samo zdjęcia na google. Na stronie firmy specializujacej się w dobieraniu odcieni farb do poszczególnych aut względem modelu i rocznika, nie wyszczególniono aby ten kolor był fabrycznie dostępny, czyżby auto było całe malowane? Starałem się znaleźć oficjalną listę kolorów w jakich Megane była dostępna, ale niestety takowej nie znalazłem.

 

Kolejna rzecz, podczas jazdy próbnej zauważyłem że kiedy działa klimatyzacja, z okolicy schowka dobiega dzwięk syczenia, jakby ulatniał się gaz, który ustępuje po ok 5 sekundach od wyłączenia klimatyzacji, sprzedawca mówił że to wentylator nawiewu który będzie wyczyszczony przed odbiorem i problem zostanie rozwiązany. Nie znam się, ale wentylatory brudne czy nawet zepsute raczej nie syczą.

 

Ogólnie auto jeździ całkiem nieźle, choć hamulce wydają się dosyć słabe, a i po 130 koniach spodziewałem się czegoś więcej, ale z drugiej strony nie przekraczałem 3000 obrotów, a autem jechałem 15 minut, nie miałem zbytnio czasu na testowanie, podpisałem umowę w oparciu o roczną gwarancję jakie auto posiada wedle niemieckiego prawa.

 

Czy kupiłem trefną Megankę?

 

 

$_20.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Generalnie na słupku przy prawych drzwiach masz tabliczkę z kodem lakieru , trzeba było sprawdzić.

130 KM ma ok 10s do 100km/h, trzeba było się rozpędzić ze stoperem w ręku, ale jeżeli rzeczywiście nie czuć żeby wciskało w fotel , diagnostyka u mechanika wskazana.

Może być problem z upg w tym silniku , stąd problem z mocą.

Hamulce jeżeli były dawno robione i są już wystarczająco zużyte to mogą być rzeczywiście słabe, u mnie po zakupie wymieniłem komplet i można było żeby zostawić na szybie.

Syczenie podczas działania układu klimatyzacji, może świadczyć o niskim stanie czynnika w układzie jak i nieszczelności przy chłodniczce klimatyzacji.

Na koniec , ogólnie handlarze już nawet na zachodzie są tacy jak u nas na miejscu , także po nim się też można wszystkiego spodziewać, kwestia wyposażenia i ceny tego egzemplarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie rozwieje Twoich wątpliwości - nie mając podstawowych danych. Co do koloru to wrzuć vin tutaj:

https://carinfo.kiev.ua/cars/vin/renault i wyskoczy Tobie jaki powinien być kolor.

Poza tym na samochodzie - przeważnie na drzwiach powinna być nalepka z kodem koloru.

Co do klimy - w zasadzie nic niepokojącego - na pewno nie pochodzi to od wentylatora. Może za mało czynnika - albo za dużo oleju w nim. Serwis klimatyzacji powinien rozwiązać problem.

Co do statusu bez wypadkowości - to Ty powinieneś tego dopilnować. Albo sam pomierzyć przed końcowym odbiorem - albo wyegzekwować od sprzedającego taki zapis.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby mogłem sprawdzić, ale oglądając auto nie miałem jeszcze żadnych podejrzeń, dopiero na drugi dzień zacząłem się zastanawiać. Na zdjeciach wydaje się że przedni błotnik ma trochę ciemniejszy odcień od maski i błotników, ale na miejscu nie odniosłem takiego wrażenia, z tym że światło było kiepskie bo pod wieczór pochmurnego dnia. Po VINie na razie sprawdzić nie mogę, ponieważ sprzedawca tak go wpisał że nie mogę go rozszyfrować, przy każdej kombinacji wychodzi mi Renault Clio z błędem sumy kontrolnej. Dziś kontaktowałem się ponownie z komisem, mam go jutro dostać, wtedy sprawdzę. Z resztą ktoś z forum podesłał mi link do polskiej strony ogłoszeniowej z Megane w takim właśnie kolorze, więc raczej występowały, widać niepopularny kolor.

 

Co do silnika, nie mogę powiedzieć żeby wciskało w fotel, ale było czuć że przyspiesza i robi to lepiej niż mój obecny bolid o mocy 75 koni, też przy wyższej prędkości około 100km/h. Tylko nie była to różnica jakiej bym się spodziewał po aucie niemal 2 razy mocniejszym, ale być może to wina mojego wyobrażenia, w końcu 10s do setki demonem prędkości nie jest, ponadto go nie butowałem, jechałem z szacunkiem jak nie swoim autem.

 

Jak wspomiałem wcześniej rozmawiałem dziś z komisem i umówiłem sie na ponowne oględziny auta przed zapłatą, bardziej czujnym okiem. Sprzedawca powiedział że nie może gwarantować bezwypadkowości, a jedynie polegać na informacjach od poprzedniego właściciela auta, w tym przypadku jest dwóch, więc nie ma takiej gwarancji. Ogólnie nie mam problemu z powypadkowym autem, o ile wiem co było robine i wiem że nie jest spawane z trzech i systemy bezpieczeństwa są sprawne.

 

Jeśli chodzi o samo auto, styczeń 2011, 1.4 TCe, 115 tys przebiegu, z ekstra wyposażenia to chyba tylko jasne "skórzane" wnętrze (tutaj sprzedawca też chciał mnie przekonać że to prawdziwa skóra, mimo że wiemy jak jest), czujniki parkowania, nawigacja, komputer. Cena 6000 tys euro, więc raczej z tych niższych tutaj na tę chwilę. Jeśli nic złego nie wyjdzie przy kolejnych ogledzinach to zdecyduję się na finalizację, wedle prawa mam rok gwarancji i tydzień lub 2 na odstąpienie od umowy podczas którego mam zamiar porządnie sprawdzić auto, więc dużego ryzyka nie ponoszę, po prostu chciałem uniknąć ewidentnych kłopotów.

 

@Refild, piszesz że na zachodzie sprzedawcy już tacy jak u nas, okazło się że rodacy, ale nie chcę szkalować.

 

Dziękuję za pomoc.

$_57.jpg

Edytowane przez SanReno
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor auta fajny, za to środek dramat. Będzie się to brudzić od patrzenia, już nie wspomnę, że kierownica i wszystko białe, a włączniki świateł i wycieraczek czarne. Bez sensu i za cholerę bym takiego auta nie kupił, niemniej kolor samochodu zacny i tutaj duży plusik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!