Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tylne światła pozycyjne + światła dzienne


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Chciałbym, aby światła pozycyjne z tyłu świeciły również kiedy z przodu świecą się światła do jazdy dziennej. 

Chciałbym to zrobić poprzez wpięcie się do przednich świateł jak najbliżej wiązki z przodu, żeby nie musieć ciągnąć kabli z przodu do tyłu. 

Mogę to zrobić w skrzynce z bezpiecznikami, ale tam jest bezpiecznik do lewej lub prawej strony, więc pewnie jak puszczę tam napięcie to zaświeca pozycyjne z przodu, a tego nie chcę. 

Czy ktoś mi jest w stanie podpowiedzieć gdzie będzie najlepiej się wpiąć?

 

Zapewne będą pytania, a po co Ci to? Bo chce być lepiej widoczny - tyle albo aż tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz trochę pojęcia to wyciągnij moduł UPC (USM) i tam za pomocą diod połącz jak na rysunku poniżej.

Czarne złącze CM piny 4 i 5 z brązowym złączem CN piny 5 i 12. 

Diody wskazane by po załączeniu pozycyjnych nie świeciły dzienne. Kierunek przewodzenia diod od strony wtyczki CM.  Lewe dzienne będzie zasilało lewą stronę pozycyjnych a prawe dzienne prawą stronę pozycyjnych. 

Można też to zrobić za pomocą przekaźnika z dwiema parami styków czynnych i sterowanego jednym ze świateł dziennych. Na diodach wyjdzie taniej, wszystko schowasz w skrzynce bezpieczników pod maską,

381942249_poczenie.thumb.jpg.a13e2179f3b766552cbe258485d852aa.jpg

Edytowane przez aniewa
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przekaźniki już. Wsteępnie chciałem pociągnąć ze świateł dziennych kable do tyłu i tam wpiąć do przekaźnika dzięki czemu świeciły by mi tylko tylne bez przodu, natomiast Twoje rozwiązanie spowoduje (chyba) włączenie też przednich i podświetlenia tablicy?

Pytanie czy jestem w stanie gdzieś z przodu wpiąć się do tylnych pozycji czy muszę ciągnąć kable przez całą długość?

Dodatkowo taki zabieg pozwoli mi też mieć kontrolę np poprzez wyłączenie świateł dziennych z menu tablicy. 

Edytowane przez wotek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, przejrzałem dokładniej schemat i z pinu 5 brązowej wtyczki CN zasilane jest prawe tylne pozycyjne oraz wszelakie podświetlenie. Z pinu 12 tej wtyczki zasilane jest tylko lewe tylne pozycyjne.  Jeżeli zależy Ci by nie były podświetlane wskaźniki to jest to do zrobienia. W module UPC zasilasz tylko pin 12. Z lewej lampy puścisz w bagażniku przewód do prawej a zasilanie prawej z UPC przez diodę przy wtyczce lampy. Oczywiście dioda powoduje niewielki spadek napięcia ale myślę, że przy pozycyjnych nie będzie to specjalnie widoczne. Należało by też zmienić bezpiecznik prawych pozycyjnych na 15 A.

Ja bym zostawił to podświetlenie przyrządów.

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!