Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie działa radio i wycieraczki przednie.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Mam problem w mojej megane 2 2004r. Mimo wymiany UPC na nowe, w dalszym ciągu nie działa mi radio oraz wycieraczki przód. Bezpieczniki wymienione, silniczek też, a tu dalej klops.

Zwarcie pojawia się na wtyczce wycieraczek na pinie 3 (14K, wolny bieg), dopiero jak podłącza się szarą wtyczkę 4 pinową PPH1 wraz z wtyczką PPH2(biegi wycieraczek). 

Co ciekawe, jeśli wtyczka wycieraczek jest w tym momencie wpięta do silniczka, przy próbie odpalenia samochodu z owym zwarciem, wywala cała elektrykę w samochodzie(nie da się uruchomić samochodu, zamknąć drzwi pilotem itp.), oraz prawdopodobnie smaży silnik wycieraczek.

 

Rozejrzałem się po schemacie SILNIK WYCIERACZKI SZYBY PRZEDNIEJ. Rzeczywiście jest w nim uwzględnione radio (przewód SP2).

Ale ni w ząb nie mogę dojść do tego co może być punktem wspólnym, który by jednoznacznie wskazywał na uszkodzenie.

Na początku myślałem że to MAS (MASA ELEKTRYCZNA PRZEDNIEJ LEWEJ PODŁUŻNICY), mogłem obluzować połączenie, jak wyszarpałem kiedyś akumulator, ale wtedy by nic nie działało. Zresztą dokręcałem je niedawno(w zasadzie nawet nie trzeba było).

Ale również na schemacie strzałka wskazuje że MAS nie bierze udziału w pracy radia, tylko MAM (MASA ELEKTRONICZNA BELKA DESKI ROZDZIELCZEJ LEWA).

Tylko obrazek pokazuje że jego umiejscowienie jest chyba trudno dostępne, poza tym nie widzę możliwości jej uszkodzenia przy łączeniu(MAM).

 

I tutaj moje pytania.

Czy 1519 ( ELEMENTY STERUJĄCE POD KIEROWNICĄ ) może być winowajcą ? Raczej nie skoro wszystko inne działa, nawet spryskiwacze.

 

UCH, czyli 645 odpowiada za tyle rzeczy, że gdyby było uszkodzone, to więcej rzeczy by nie działało aniżeli tylko radio i wycieraczki ? Poza tym jest w dobry stanie, sprawdzałem, czyściutkie, nie było zalane.

 

1337 (MODUŁ ZABEZPIECZAJĄCY I PRZEŁĄCZAJĄCY)  Ten moduł jest na UPC tak ? Wątpliwe żeby w mojej starej, jak i nowej UPC był uszkodzony ?

 

MAM.png   Schemat wycieraczek.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Komuszon napisał:

Ale ni w ząb nie mogę dojść do tego co może być punktem wspólnym, który by jednoznacznie wskazywał na uszkodzenie

Nie ma punktu wspólnego. Z tego bezpiecznika zasilane jest radio i przełącznik pod kierownicą (1519) ale tylko do sterowania spryskiwaczem szyby przedniej i tylnej. 

Jeżeli bezpiecznik od radia w kabinie jest sprawny to za podanie napięcia na przewód SP2 odpowiada przekaźnik akcesoriów umieszczony w skrzynce bezpieczników kabiny.

1337 tak to jest moduł UPC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, aniewa napisał:

Jeżeli bezpiecznik od radia w kabinie jest sprawny to za podanie napięcia na przewód SP2 odpowiada przekaźnik akcesoriów umieszczony w skrzynce bezpieczników kabiny.

 

Co proponujesz ?

Ze schematu widzę że to przekaźnik 1155. Zapewne wymienić by go trzeba było ? Tylko czy jeszcze powinienem coś sprawdzić ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik zasila kilka urządzeń, sprawdź czy wszystkie działają. Jak żadne z nich nie działa to można wymienić przekaźnik pod warunkiem, że bezpiecznik jest sprawny. Myślę, że masz schemat rozmieszenia bezpieczników kabiny i co one zasilają. 

Sam przekaźnik zasilany jest z najniższego bezpiecznika a sterowany jest poprzez moduł UCH. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie zostało nic innego jak wymienić wiązkę kabli, bo już nie widzę innego powodu dla którego nie działa radio i wycieraczki, przy okazji robiąc zwarcie na wtyczce.

Dzisiaj wyciągnąłem radio z nadzieją że może ono zwiera, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!