Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic III 1.5 dCi


Haifisch

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Haifisch napisał:

Z tego co wyczytalem, wtryskiwacz 2000 zł 

 

4 godziny temu, Haifisch napisał:

To do 1.5 a ja mówię o wtryskach do 1.6.

Tak wyczytałem na motodiesel.pl

 

E tam, nówki znajdziesz taniej niż do 1.5 dci:

https://allegro.pl/oferta/wtryskiwacz-e-1-6-dci-0445110546-166007885r-nowe-7541591057

https://archiwum.allegro.pl/oferta/wtryskiwacz-e-0445110546-kpl-4-szt-i9006419550.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, omega napisał:

Też musi jakieś ryzyko na swoje barki wziąć :)

No właśnie z tym jest problem :)

Z tego co piszecie i co wyczytałem to ten motor jest świetny ale jednak  drogi w serwisie.

 

Szukamy jakiegoś taniego w eksploatacji, w miarę wygodnego woła roboczego do robienia 60-70km dziennie, z miejscem na dwa foteliki.

 

Ten grand scenic to trochę mój wymysł bo od zawsze lepiej się czuję w większych wozach.

Z budżetem do 32 tys i chęcią kupna czegoś w miarę młodego to chyba zostaje poszukać Megane III albo clio kombi 0,9 tce do zagazowania :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, te 0,9 to faktycznie jakaś zagadka, specjalnie jakoś nie słychać o problemach. 1.2Tce i 1.6Tce to Boże zbaw. Tylko pewnie wiesz, że Tce spalą średnio 12l a 1.5dCi 5l przy tej samej jeździe. Owszem, tu pojawiają się jakieś rekordy zużycia paliwa, poparte screenami, nawet kiedyś, ktoś zjechał Zakopianką do Krakowa za tirem i z wiatrem bijąc wszystkich na łeb, ale to przecież nie o to kaman.

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie ostro się wziąłeś za robotę :) Może popatrz po dealerach? Jak szukasz naprawdę tzw. perełki, to kłania się samochód nowy. Cokolwiek, bo kosztują "grosze" taki tylko przykład: Nowe Citroën C-Elysée - 44 500 PLN, 2 km, 2019 - otomoto.pl Pewnie da się jeszcze coś ugrać, czy to opony czy jakiś pakiet ubezpieczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważałem to już ale zawsze uważałem to za głupi pomysł. Wiadomo auto pewniak ale utrata wartości to raz. A dwa że nie chce się pchać w kredyt, który będę spłacał kilka lat bo żeby kupić z jakimś ciekawym wyposażeniem i motorem to juz 50 wzwyż, nawet jeśli mówimy o daci duster.

 

Jest jeszcze jedna możliwość. Jechać za granicę i przywieźć coś samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ten DUSTER to ciekawa opcja, ponoć dobra jakość tych samochodów, ale cena jest, jaka jest: Nowe Dacia Duster - 59 900 PLN, 7 km, 2020 - otomoto.pl  No, pozostaje koledze albo "spuścić z tonu" i zamienić perłę na oszlifowany kamień, ale pójść do szefa po podwyżkę, ale tu znowu czas nie najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czas nie najlepszy ale w tej kwestii nie narzekam.

Szykuje się budowa domu więc wolałbym jak już spłacać kredyt tam niż na kupno samochodu :-)

Nic, trzeba się uzbroić w cierpliwość i szukać dalej jakiejś używki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Haifisch jak dobrze pamiętam jesteś z Tychów więc polecam Ci przejechanie się do śląskiego zagłębia handlarzy czyli Poręba i Zawiercie.

Dwa tygodnie temu kupiliśmy tam dwa auta w przyzwoitym stanie (Audi A4 B6 i Ford Mondeo MKIII). 

W komisach to 1/100 jest w miarę przyzwoite. 

Co do Duster'a to polecam Ci zobaczyć to auto na żywo i ocenić czy jakość plastików będzie dla Ciebie do zaakceptownia. Wiem że plastiki nie jeżdżą, ale wiele osób zwraca na to uwagę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładniej z Żor :-) być może w sobotę się tam przejadę, zobaczymy.

Nie nie, duster odpada. 

Panowie, jeszcze coś takiego się pojawiło, co prawda nie scenic ale kobiecie od biedy też się widzi

https://www.olx.pl/oferta/renault-megane-3-lift-wersja-limited-1-5-dci-110km-2015r-navioplaty-CID5-IDH7VwH.html


 

Edytowane przez Haifisch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, koniec poszukiwań.

Kupiony od prywatnego właściciela co prawda nie Reno ale też Francja.

C5 tourer 1.6 ehdi z automatyczną ale mechaniczną skrzynią biegów MCP.

Wszystko ładnie udokumentowane, raport z DNA nawet z archiwalnymi zdjęciami z Francji.

Dziękuję Wam bardzo za pomoc

IMG_20201129_204328.jpg   IMG_20201129_204302.jpg

 

IMG_20201129_205101.thumb.jpg.35b9c009d8096b6921ac738807ef5419.jpg  IMG_20201128_154133.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!