Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic III 1.5 dCi


Haifisch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukałem Megane III ale przejechaliśmy się sceniciem i chyba będzie dla nas lepszy.

 

Dziś oglądaliśmy taką sztukę:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-scenic-limited-1-5-dci-oplacony-navi-serwis-bezwypadek-niski-przebieg-1-wl-ID6DtwC4.html

 

Ogólnie serwis co 30 tys

Przednia prawa lampa Depo - lewa oryginał

Przednia szyba wymieniana

Tłuką delikatnie jakby drążki stabilizatora.

 

Pytanie, czy warto się w ogóle umawiać na wizytę w ASO czy odpuścić samochód?

Edytowane przez Haifisch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie będzie górnolotnie jak powiem, że kupujesz samochód z jednym z najlepszych obecnie silników diesla na świecie. Ja bym w ASO nie sprawdzał, bo zwyczajnie wiem kto tam pracuje (przepraszam fachowców, bo na pewno błędnie wrzuciłem wszystkich do jednego wora) i możesz trafić źle. Jak już, to skorzystaj z pomocy gości z Autotesto jak nie masz jakiegoś zaprzyjaźnionego mechanika czy warsztatu, choć wiem, że oni nie bardzo chcą taką odpowiedzialność na swoje barki brać. ps. Ja olej też od nowości wymieniam co 30k km

Edytowane przez omega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwy na drzwiach chyba powinny mieć górną część chromowaną, brak składanych półeczek w oparciach siedzeń kierowcy i pasażera, brak rolet na tylnych szybach. Jak możesz to podaj win to się sprawdzi jak wyszedł z fabryki. Nawigacja w tym roczniku to już Rlink a nie tom tom live tak mi się wydaje. Jakieś dziwne skojarzenie rocznika z wyposażeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, powiem tak, że w bazie katalogu IC tego VIN nie ma. Owszem, tu są braki w numerach VIN, ale raczej dotyczą nowych pojazdów. Chyba pierwszy raz trafiła mi się renówka do której nie mam numeru VIN. Nie jakiś nadspawany? hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po vinie wychodzi, że miał sitakę grodziową, więc to zarejestrowany jako van bagażowy, mogę się mylić ale warto dokładnie sprawdzić.

https://carinfo.kiev.ua/cars/vin/renault/vin_check?su=2pc2ogec75ol

W google chrome wystarczy przetłumaczyć na PL.

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś z tym Szczeniakiem było kombinowane.

Kratki nawiewu różnią się między sobą, centralna jest czarna a boczne są karbonowe, aczkolwiek listwy na dzwiach też są w tym samym kolorze więc pewnie tak wychodziły.

Prawa lampa z przodu nie ma oryginalnej naklejki i błotnik wydaje się być wymieniony. Dlatego pisze bezwypadkowy bo tworzywa sztucznego nie sprawdzisz przyrządem.

Ponadto kilka nieścisłości w opisie jak to handlarze mają w zwyczaju:

- lusterko wsteczne zwykłe a nie fotochromatyczne

- auto nie posiada zmieniarki, asystenta pasa ruchu czy czujnika matrwego pola.

- auto nie ma felg aluminiowych tylko stalowe strukturalne 

 

Podejrzewam że do zrobienia będzie rozrząd, i kilka innych rzeczy mechanicznych.

Oczywiście dostępna pełna historia serwisowa, ale w ASO jak sobie pojedziesz i zapłacisz. Czyli kolejna usługa jaką wyświadczysz sprzedającemu.

Samochód pewnie był lekko szturchnięty z prawej strony i ASO powinno to potwierdzić.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak mówisz.

Handlarz zgadza się na mierzenie lakieru bo prawdopodobnie tylko prawy przód był robiony. No i tam jest plastik.

I jeszcze na minus że miał siatkę i o tym pan nie wspomniał.

 

Tylko teraz pytanie czy warto sobie tym głowę zawracać?

Trochę szkoda 350 zł na serwis i pół dnia zmarnowane. 

A i jeszcze jedno. Wątpię że ta szkoda będzie zarejestrowana w ASO bo na pewno tam to nie było robione.

 

Znalazłem jeszcze takiego ale ponad 200 km ode mnie. 

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-scenic-super-stan-gwarancja-ID6DfxYJ.html

Edytowane przez Haifisch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mi się w katalogu znajduje. Ja mam ogólnie problem z ludźmi, którzy reprezentują dwa zawody tj. handlarz samochodowy i taksówkarz. Od razu mi się ciśnienie podnosi i wzrasta poziom agresji. Nijak przez 50 lat nie potrafiłem się z nimi dogadać. Oni w zasadzie wszystko wiedzą, tylko pieniędzy zarabiać nie umieją. Zadzwoń i się zapytaj czy jak umrze w wieku 99 lat na dzień przed setnymi urodzinami to czy mu ten dzień naciągną? Jak jest samochód kuźwa z 2013 to jak można napisać 2014?? Cham.

Ten jest na moje oko "uczciwszy" Używane Renault Scenic - 20 900 PLN, 280 000 km, 2013 - otomoto.pl jest z grudnia 2013 a jednak gość nie pisze rok produkcji 2014  Z taką osobą przynajmniej można próbować porozmawiać, bo po co tracić czas na rozmowę z kimś, kto z zasady mija się z prawdą? Jak gość nie ma kręgosłupa i zawodowo kłamie, a wydaje mu się, że tylko tę rzeczywistość lekko nagina, to nawet minuta polemiki z kimś takim jest minutą w życiu straconą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Haifisch napisał:

Trochę szkoda 350 zł na serwis i pół dnia zmarnowane. 

Moim zdaniem nie warto, przerabiałem to ostatnio z Fordem Mondeo 2013 od mojego kolegi.

Samochód był fajny i nie widziałem powodów żeby go nie kupować natmiast miał wklejkę że był robiony rozrząd 5 tyś.km do tyłu. Auto miało świeży TUV.

Sprzedawca upierał się że auto miało cały czas ASO i kolega pojechał do serwisu to sprawdzić. Okazało się że nie ma żadnej informacji i nic więcej nie znaleźli.

Auto kupił, ale rozrząd dla świętego spokoju zrobił bo nie było żadnego papieru co dokładnie było wymieniane. Okazało się że tylko pasek, pozostałe rolki fioletowe.

 

Jeżeli mimo wszystko auto Ci się podoba to tylko SKP i to o ile znasz się trochę na mechanice, bo pewnie zawiezie Cię do swojego punktu gdzie dobrze się znają i nic nie wyjdzie.

Mi ten niebieski bardziej się podoba, ale tak jak pisał kolega @omega jeżeli auto jest z 2013 r. to po co oszukiwać rzeczywistość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się z tym już pogodziłem.

Handlarz to po prostu taki człowiek, napisze wszystko w ogłoszeniu żeby przyciągnąć uwagę.

Jednak mimo wszystko to nie skreśla jak dla mnie auta bo to może być akurat dobre, a z człowiekiem raz w życiu się zobaczę i tyle.

Już męczy mnie to szukanie samochodu.

Korzystał ktoś z tego autotesto? Cena dosyć spora ale może się opłacić.

Jedyne co mogę zrobić, to konkretnie porozmawiać z handlarzem (jeśli to w ogóle możliwe) i jeśli zgodzi się na autotesto to pozytywnych oględzinach brać.

Co do tego ogłoszenia które podał bodaj omega, to spoko auto ale jednak chciałbym coś z mniejszym przebiegiem bo tu to już może zacząć się skarbonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jak gość nagiął rzeczywistość z rokiem produkcji to naprawdę wierzysz w to, że nie nagiął np. przebiegu?? Wypadkowości?? Ktoś zapłacił za diesla reno sporo kasy więcej po to, żeby przejechać przez 6 lat 130k km?? A co to za przebieg 380k km? Wymienisz rozrząd i panewki i jeszcze Ci kupa kasy zostanie. Jak już się zafiksowałeś na ten samochód to skorzystaj z tej opcji Autotesto wraz ze sprawdzeniem w warsztacie. Najpierw oczywiście porozmawiaj o takiej możliwości z nim. Bo jak się nie zgodzi to już masz sprawę jasną. Jak jesteś osobą mało asertywną i sam do niego pojedziesz i zaczniecie sprawdzać i coś przykładowo nie będzie w historii ASO itp. to handlarz i tak ci kit sprzeda a Ty zmęczony ten samochód kupisz, bo tak działa psychologia u zmęczonego, zestresowanego człowieka. Zacznie gęstnieć atmosfera, bo Twój czas, jego czas, upłyną godziny i kupisz. Jak chociaż zlecisz sprawdzenie to masz wszystko w nosie, bo tam cwaniak trafia na cwaniaka albo poprawniej kosa na kamień.

Edytowane przez omega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!