Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

3 błędy 1,2 TCE i trzęsienie budą


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem.

Czy któryś z użytkowników zacnego powozu Megane IV 1,2 TCE spotkał się z takim problemem:

Autko śmiga aż miło a dziś stoję pod sklepem i dzieją się takie rzeczy:

1 błąd skontroluj układ wtrysku paliwa (auto chodziło normlanie)

2.Po ruszeniu przejechaniu jakiś 500m kolejny błąd skontroluj układ ESC i trzęsie budą, silnik chodzi co najmniej dziwnie, słychać jakby klepanie zaworu, auto jedzie z dużym problemem.

3. Zgasiłem auto i odpaliłem to dorzuciło mi komunikat skontroluj system start/stop

Przebieg 28k km

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. Na drugi dzień po problemach które wystąpiły, wsiadłem do samochodu w celu podjechania do salonu, odpaliłem a błędy zniknęły jak gdyby nigdy nic. Na jutro jestem umówiony do serwisu Renault w Lubinie i zobaczymy co powiedzą. Zgłaszałem im jeszcze parującą lewą przednią lampę i skrzypienie zawieszenia z przodu. Mają wszystko sprawdzić (auto na przedłużonej gwarancji).

Dam znać co wyszło

 

Cześć

Wizyta w salonie zakończyła się:

1. Przeprogramowaniem bliżej nieznanego mi sterownika ( póki co auto jeździ normalnie)

2. Stwierdzeniem, że lampy parują bo taka jest pogoda i to jest normalne zjawisko (fakt faktem lampy po włączeniu odparowują ale łezka jest cały czas zaparowana)

3. Przesmarowaniem "czegoś" w zawieszeniu i problemu wg.ASO nie ma - oczywiście skrzypi jak skrzypiało

4. Stuki przy zmianie biegów dla serwisu są niesłyszalne/niewyczuwalne

No i to tyle z wizyty w salonie, w styczniu przegląd więc może zgłoszę to wszystko jeszcze raz aczkolwiek nie liczę na żadne rewelacje

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam miałem ten sam problem praca na 3 cylindry brak mocy gaszenie i odpalanie nic nie dało po postoju ok 30 minut problem zniknol.  Ostatnio byłem a 4 przeglądzie w serwisie wymienili mi świece ale co jest najlepsze że po zgłoszeniu problemu w pamięci nie zapisały się żadne błędy. Serwis stwierdził że przyczyną mógł być akumulator bo według serwisu nadaje się do wymiany jeżeli kiedyś się pokaże ta usterka to pewnie zmienię akumulator ale jak na razie cieszę się z jazdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!