Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co to za wąż?


henek14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś wie co to za wąż na zdjęciu? Jest na nim napis MG wraz z korkiem który widać na zdjęciu, w wężu jest jakiś zielony olej(?) który właśnie mi sciekl po wężu na dół. Wąż ten znajduje obok zbiorniczka od płynu hamulcowego, prawdopodobnie pod podszybiem tym plastikowym. Schodzi na dół i tam łączy czy z czymś innym(?). 

Posiadam megane 3 GT z silnikiem 2.0tce f4r 180 KM

Bardzo proszę o pomoc 

IMG_20201205_231043.jpg

Edytowane przez henek14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wąż od nagrzewnicy.

Korek na nim to odpowietrznik układu chłodzenia.

A w środku, zielona ciecz to płyn chłodniczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale raczej to nie jest ten sam co jest w zbiorniku wyrównawczym płynu chłodniczego, ponieważ ten jest zielony i wygląda jak olej a nie jak płyn chłodniczy, który mam koloru zoltego. Jak go sprawdzić czy jest w normie? Mialem wyciek z tego koreczka właśnie i zastanawiam czy nie trzeba jakoś uzupełnić czy coś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to był niedokręcony króciec odpowietrznika układu chłodzenia z którego wyciekał powoli płyn. Płyn jest na bazie wody. Woda odparowała i zostało samo gęste.

Płyn przez zbiornik wyrównawczy również krąży choć przepływ jest nie duży, choćby ze względu na przekroje rurek.

Jeżeli w zbiorniku wyrównawczym nie ma brązowego osadu to w płynie nie ma oleju. Jeżeli jest to trzeba ustalić skąd pochodzi: chłodnica oleju, turbina czy może upg, jak sugeruje @Pitrek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie. Za tydzień startuje z wymiana rozrządu więc będę spuszczać płyn chłodniczy i wtedy się okaże jak jest naprawdę, czy po spuszczeniu całego płynu dalej tam będzie to coś ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jest klejący, tłusty, taki oleisty i koloru zielonego. Nie mam już jak zrobić zdjęcia od dołu ponieważ praca na wyjeździe. Ale to mnie dziwi dlaczego miałby być taki lepki(?) i nie umiem sobie wytłumaczyć jak to i dlaczego, skoro w poprzednim aucie (laguna 2 2.0t) jak wymieniałem rozrząd i spuszczałem płyn chłodniczy to był takiego koloru jaki byl w zbiorniczku. A w tym przypadku jak mam koloru zółtego w zbiorniczku i konsystencji normalnej wody - płynu chłodniczego, to dlaczego tutaj w tym wężu jest gesty zielony jakby olej? To jest pytanie nie dające mi spać drugą noc! ? Według mnie musi być coś innego zalalne i że jest to inny układ a nie ten połączony ze zbiorniczkiem wyrównawczym płynu chłodniczego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś rację, ten zielony płyn to normalnie płyn chłodniczy. Tylko dziwne jest to że w zbiorniczku był koloru zoltego a jak zlałem to zielony taki jak w tym wężu. 

Tak po za tym, orientuje się ktoś ile litrów wchodzi w cały układ?

Dzięki za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!