Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 3 1.5dci 2011r dymi na biało i klekocze przy dodawaniu gazu


grzegorzBrzeg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,chciał bym odświeżyć temat dymienia na biało oraz klekotu podczas przyspieszania. Auto zaczęło klekotac i dymic nagle, zostały sprawdzone świece żarowe i są ok, wtryskiwacze sprawdzone na stole probiorczym i wszystko ok. Jedyną rzecz którą ustaliłem to jest to że jak wypnę fizycznie pierwszy wtryskiwacz auto przestaje klekotać.

wymieniłem panewki,olej sprawdziłem kompresją jest ok  (jest jednakowa na każdym cylindrze), brak błędów w komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, grzegorzBrzeg napisał:

Jedyną rzecz którą ustaliłem to jest to że jak wypnę fizycznie pierwszy wtryskiwacz auto przestaje klekotać.

1/ Czyli odłączając po kolei następne wtryski na pracującym silniku ;

      -  rozumie, że stukot nie ustępuje,

      - co pozwala je wykluczyć jako źródło stukania,

2/ Załóż nową podkładkę grubszą pod ten I – wtrysk i obserwuj,

3/ Przed tą przygodą, nie było regeneracji głowicy czy też jej planowania??

1 godzinę temu, grzegorzBrzeg napisał:

Auto zaczęło klekotac i dymic nagle,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyłączonym silniku odpinałem  jeden wtrysk i przejeżdzałem około 400m i słuchałem czy jest klekot jak był to gasiłem auto zapinałem dołączony wtrysk i wypinałem kolejny aż do pierwszego gdzie ustąpił klekot. Głowica i uszczelka nie były robione.

Wtryskiwacze były zamieniane miejscami co nie przyniosło żadnego efektu ( za każdym razem klekocze na 1 cylindrze bez względu jaki wtrysk jest założony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, grzegorzBrzeg napisał:

za każdym razem klekocze na 1 cylindrze bez względu jaki wtrysk jest założony

 

4 godziny temu, grzegorzBrzeg napisał:

wtryskiwacze sprawdzone na stole probiorczym i wszystko ok.

 

4 godziny temu, grzegorzBrzeg napisał:

- sprawdziłem kompresją jest ok  (jest jednakowa na każdym cylindrze),

- brak błędów w komputerze.

Sprawdzenie;

  - (endoskop) wnętrza komory spalania cylindra I,

  - luzów zaworowych ( za duże ) na I-cylindrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sugestię postaram się to ogarnąć. 

Witam mam parę pytań może będzie Pan wstanie mi na nie odpowiedzieć.

- Jak znaleźć numer sterownika od wtrysków (jaki powinien być w aucie)

- co do dymienia, wymieniłem dzisiaj EGR dymi dalej,

- wymieniłem wtryskiwacz klekot jest ale mniejszy (tylko przy dynamicznej jeździe), czy to oby luzy na zaworach są przyczyną klekotu.

Problem prawdopodobnie powstał w czasie gdy robiłem przegląd auta w garażu, odpinałem wtedy sterownik od wtryskiwaczy. Dodam że auto zostało pozbawione filtra cząstek stałych ( sprzedający zapomniał mnie poinformować).

Czy sterownik mógł pogubić jakieś dane które zostały wgrane po wycięciu filtra  po odłączeniu akumulatora.Czy na moje problemy może mieć wpływ czujnik wałka rozrządu.

Czy sterownik 237101478R / S180067143 A jest programowalny czy można go podmienić z każdego innego auta.??????

Na wyżej wymienione dolegliwości najprawdopodobniej wszystko wskazuje na sterownik wtrysków 237101478R, albo źle zaprogramowany sterownik po wycięciu filtra DPF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, mnie to na sterownik nie wygląda, on uszkadzając się, wywala błędy. Trzeba by zwalić głowicę i po prostu zobaczyć co tam się na tym cylindrze dzieje (może endoskop?) Np. źle ustawiony rozrząd. Sterownik nie mógł pogubić danych, bo one są trzymane w pamięci typu eeprom, która właśnie w przypadku braku zasilania zapamiętuje je. Możesz zakupić taki sterownik bez problemu na Allegro, oczywiście, że można go sklonować. Cena takiego klona to 150-200zł Jak jesteś z Mazowieckiego polecam Ci tego gościa: DSK electronic - Diagnostyka Elektroniki, Naprawa sterowników, Liczniki elektroniczne bardzo ogarnięty człowiek. Takiego klona też Ci zrobi. Tu się jeszcze jedna rzecz kłania z tym klekotem, czy kodowałeś ten wtryskiwacz? Jakim urządzeniem go kodowałeś? W jakiej kolejności? Jak są źle zakodowane też będą klekotać, czego doświadczyłem niedawno na sobie. Aha, samo wycięcie katalizatora=zwiększone dymienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, grzegorzBrzeg napisał:

Problem prawdopodobnie powstał w czasie gdy robiłem przegląd auta w garażu, odpinałem wtedy sterownik od wtryskiwaczy.

Czy to znaczy, że wcześniej silnik pracował wzorowo;

     - bez klekotu i dymienia mimo, że fap miał wycięty?

Dnia 7.12.2020 o 19:36, grzegorzBrzeg napisał:

za każdym razem klekocze na 1 cylindrze bez względu jaki wtrysk jest założony

A więc to;

  - nie rozrząd, 

  - nie wtrysk,

Objawy uszkodzonego sterownika:

    -  silnik nie odpala,

    -  silnik odpala z trudnością, a na pedał gazu reaguje znikomo lub wcale,

    -  silnik gaśnie w trakcie pracy,

    -  silnik nierówno pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego miałem podobny problem ale w Citroenie 1.6 HDi. Jak zapaliłem auto kopcił na biało a jak ruszyłem i dodawałem gazu to klepało jakby młotkiem. Już chciałem wtryski regenerować ale kumpel powiedział żebym przejechał się do ASO na komputer . Okazało się że wgrali nowe oprogramowanie sterownika silnika zapłaciłem 64zł i nie ma problemu do dziś. Kumpel miał lekkie drżenie w passacie Budy i wpierdzielił w niego 8tys zł. Najpierw wtryski potem pompa potem dwumas.potem mechanik ręce rozłożył i nie wie od czego drży. Potem pojechał do ASOi okazało się że krzywka na wałki była wyrobioną i niedociskała wtyskiwacza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wcześniej auto odpalało beż problemu nie było klekotania oraz dymienia, problem pojawił się nagle i tak poszukuje problemu posiłkując się forami -google.

Nie jestem z małopolski tylko z opolszczezny. Czyli mam rozumieć ze kupno innego sterownika na allegro i zamontowaniu w aucie nic mi nie pomoże (trzeba go programować)

Gdyby coś się działo z samym cylindrem to nie było by raczej żadnej różnicy przy podmianie wtryskiwaczy ( na jednym klekocze mocno, na drugim mniej). Co to znaczy programować wtrysk (przepisanie kodu z góry wtrysku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!