Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

MIV 1.5 dci/110KM Intense poflotowy


punkracy

Rekomendowane odpowiedzi

@Sarna1 Niestety (albo stety) z założenia odrzucam auta z importu. Zbyt ograniczone możliwości sprawdzenia historii takiego auta. Poza tym jestem zdania, że coś co jest droższe lub takie samo w cenie zakupu za granicą, nie może być tańsze od średniej rynkowej po zaimportowaniu tego do kraju :) ...chyba, że oszczędni Niemcy lubią sponsorować sąsiadów :)

Edytowane przez arnam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arnam, no tak, zostało mi 1,5k km do 400k Zrobię taki bilans po przekroczeniu, wrzucę trochę fotek. Stan środka od salonu niewiele się różni. Sypnął się sterownik i warto go mieć sklonowanego w bagażniku na zapas, bo w razie awarii, nikt Ci tego w przysłowiowe 5 min nie naprawi, a tak przekładasz i jedziesz. Widać, że te sterowniki padają, objawia się to początkowo sekundowymi przerwaniami zapłonu. Na Allegro za 50-150zł do wyboru do koloru. Sklonowanie ok 150zł Przez złą diagnozę, którą trochę sam postawiłem wymieniłem niepotrzebnie wtryskiwacze. Zjawisko korozji nie istnieje jak wiesz. Trochę się dziwię, że chcesz ten samochód zmieniać, jeszcze w czasie jaki mamy, ale...każdemu wolno kaprysy spełniać. Miałem podobny kaprys, jak weszła IV, nawet był już u mnie kupiec, pewnie gdybym zszedł z ceny już bym się z IV męczył, bo to jednak zdecydowanie inna jakość, niestety gorsza. Co do innych modeli nie pomogę, bo się nie znam.

@Sarna1 masz rację, cena tej Laguny faktycznie trochę z czapki, ale raczej chodziło mi o przykład silnika i w ogóle jakości tegoż modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@omega Chcę, nie chcę - jeszcze trochę się waham. Założyłem po prostu, że jak nie sprzedam teraz, to już będę jeździł kolejne 5 lat, bo z przebiegiem 300k może być problem z odsprzedażą. Zależało mi na młodszym aucie z mniejszym przebiegiem, aby pojeździć nim dłużej nić 5 lat. Teraz faktycznie się zastanawiam, czy taka zmiana mi wyjdzie na dobre i czy po 5 latach z MIV nie będę miał dość ?  

 

...a jaki sterownik masz na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj, bo łatwo zrobić zamianę typu "Zamienił stryjek, siekierkę na kijek" Zawsze Ci weźmie handlarz w razie co, nie napłaci, ale jak w dobrym stanie to weźmie. Wiem, bo mam dwie chałupy dalej sąsiada handlarza. Także giełdę mam na miejscu :) Oni sobie z licznikami poradzą. Taki sterownik sobie kup: SCENIC III 1.5 DCI KOMPUTER STEROWNIK SILNIKA Przesiadłów - Allegro.pl  tylko nie konkretnie ten, popatrz na opinie sprzedawców, podzwoń itp. Warto go mieć w zapasie. Zwróć też uwagę na to, czy nie ubywa Ci płynu, tam po stornie kierowcy w komorze silnika jest taki wąż, który leży na drugim. One się wzajemnie przecierają i robi się taka maleńka dziurka, wielkości szpilki, z której ten płyn się sączy, ale tak, że czasem tylko. Zależy od ciśnienia w układzie czy cholera wie od czego. Bardzo trudno namierzyć wyciek. Przy 400k pomyśl o turbo, nie psuje się jakoś, ale zaczyna puszczać olej. Też dobre używki za grosze masz, bo silnik wciąż w produkcji. Pewnie sam wiesz, że on oleju nie bierze i pali tyle, co kot napłakał. Mi jakoś teraz mocno zszedł poniżej 5l. Dotarł się? Czy tak mu przed śmiercią się poprawiło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady. Faktycznie muszę jeszcze raz gruntownie przemyśleć swój zamiar. Może warto jeszcze pojeździć i pociułać na inną klasę. 

 

Co do spalania to w cyklu mieszanym mam wg komputera 6.2. Raz na trasie z Gdańska do Karpacza, 4 osoby dorosłe + dziecko, pełny bagażnik, miałem 5.2, ale prawie cała trasa na tempomacie do 130km/h i dobre warunki, mały ruch. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!