Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skontroluj układ wydechowy, klapa spalin, kody usterek: Dtc00871c I dtc148077


Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem pewny czy to właściwy dział. Jeśli nie to proszę adminów o przeniesienie do właściwego.

W środę po odpaleniu samochodu na wyświetlaczu (komputer pokładowy) pojawił się komunikat: "skontroluj układ wydechowy". Oprócz tego w trakcie jazdy świeciła ikona silnika i klucz.

Auto jechało normalnie ale podjechałem do serwisu samochodowego.

Tam skasowano błędy. Powiedzieli że być może to wina paliwa (tankuję na dobrych stacjach ale jak wiadomo wszędzie można wtopić z paliwem). Powiedzieli mi że jeśli błąd się powtórzy to mam się umówić na naprawę. Do tej pory błąd się nie pojawił ponownie ale nikt nie zna dnia ani godziny.

Błędy jakie pokazał mi serwisant to:

1. Kod usterki: DTC 00871C - system wysokiego ciśnienia paliwa. Nieprawidłowe działanie.

2. Kod usterki: DTC 148077 - klapa spalin. Nieprawidłowe działanie.

Co oznaczają te błędy w praktyce. Co mogło być przyczyną, co może być uszkodzone? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, empire13 napisał:

DTC 148077 - klapa spalin. Nieprawidłowe działanie.

W I -wszym kroku kontrola ; 

     - klapy, przepustnicy spalin oraz poprawność styków i przewodów przepustnicy, 

Klapa spalin na rurze wydechowej według praktyki ;

    -  wymiana przepustnicy na używaną  -  dobre na krótki czas,

    -  rozruszanie mechanizmu przepustnicy  -  też nie jest OK na dłuższą metę;

          - sól, temperatura, rdza - robią swoje i tylko wymiana na nową przepustnicę, daje gwarancje bezproblemowej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię.

W takim razie wnioskuję że nie ma co czekać na ewentualny ponowny komunikat tylko jak najszybciej należy skontrolować wspomniany układ.

 

Jaki może być koszt wymiany przepustnicy? Albo przynajmniej samej części? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Skontroluj układ wydechowy, klapa spalin, kody usterek: Dtc00871c I dtc148077

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!