Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Poszukiwana kieszeń/półka zamiast radia Megane phIII


Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem fabryczne radio na chińską stację multimedialną na androidzie. Weszła ona w miejsce fabrycznego wyświetlacza, wszystko działa przyzwoicie, mogę polecić.

Denerwuje mnie jedak stare radio, które zostało odłączone przez co nie jest nawet podświetlone. Po wyjęciu go zostanie jednak luka. Na youtube znalazłem, że istnieją kieszenie montowane w miejsce fabrycznego radio (załączam screen). Czy ktoś z Was widział coś takiego? Przejrzałem całe allegro, aliexpress, ebay i niestety nigdzie nie ma... 

szuflada.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hej, udało Ci się znaleźć tą kieszeń? Sam jestem na etapie zamawiania stacji i szukam kieszeni. Jak nie znajdę to wyjmę radio zwymiaruje wnękę i wydrukuje na drukarce 3d jednak sporo z tym zachodu. 

Edytowane przez Rirju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślałem, jednak boje się jakości tego plastiku całej konsoli środkowej. A że mam hands free to plastik nie jest porysowany. Dodatkowo wykonując to sam można byłoby się pokusić o przeniesienie kontrolek pasów i poduszki z wyświetlacza tak jak na zdjęciu powyżej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz odesłać.

Moje z kolei jest trochę powycierane wokół przycisku start/stop. 

Jak masz w dobrym stanie tą obudowę i jednak się zdecydujesz na 1din to może się słyszę na twoją ?

Oczywiście jeśli będziesz chciał się jej pozbyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ostatecznie zostawiam plastik i zaprojektowałem półkę pod wymiar, trochę płytsza niż normalne bo duża wtyczka i oryginalny ekran jest włożony w konsole za półką. Kontrolek nie chciało mi się przenosić bo sporo z tym zachodu, a funkcjonalność niepotrzebna. Na święta kolega ma mi wydrukować ją z ABS u, pewnie zaszpachluje i pomaluje, żeby nie było warstw widac. Model podzielony na kieszeń bez "pleckow" i plecki które wkleje. Druk szybszy i kolega pierwszy raz będzie robil z ABS u, podobno trudniejszy materiał do druku. Dodam plik w stl tej kieszeni jak już dopasuje i będzie dobra wymiarami, miałem tylko suwmiarkę do pomiarów i boję się o te krzywe zrobione splinem na podstawie kilku punktów. 

IMG_20211219_131106.jpg

IMG_20211219_131035.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć, udało się dopasować? Czy mógłbyś podrzucić .STL plik proszę. Mam chińska stacje multimedialną, ale mam problem z błędem poduszki powietrznej pasażera. Po podłączeniu oryginalnego wyświetlacza błąd znika. Czy ktoś miał podobny problem i go rozwiązał? Czy ma ktoś schemat okablowania radia (Megan MK3 2009 bez TomTom)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Po przebojach z kolega, wiadomo jak to jest, pożyczyłem drukarkę i wydrukowałem model. Trochę wypada poprawić dolne krawędzie, ale ogólnie jestem zadowolony z efektów. Front pomalowałem żeby bardziej pasowało. Wieczorem wrzucę stl.. dodałem też podświetlenie, bo został mi jeden "projektor" z dołożonego oświetlenia ambiente. Chociaż je jeszcze obrócę żeby było bardziej przytłumione. 

IMG_20220823_195209.jpg

IMG_20220823_225801.jpg

W dniu 16.01.2022 o 10:19, RobJ napisał:

Cześć, udało się dopasować? Czy mógłbyś podrzucić .STL plik proszę. Mam chińska stacje multimedialną, ale mam problem z błędem poduszki powietrznej pasażera. Po podłączeniu oryginalnego wyświetlacza błąd znika. Czy ktoś miał podobny problem i go rozwiązał? Czy ma ktoś schemat okablowania radia (Megan MK3 2009 bez TomTom)

Z tego co pamiętam z innych wątków i tego co sam mam to oryginalny ekran musi zostać. Ja mam go schowanego w deskę rozdzielcza. Przez to kieszeń jest płytsza bo ekran za nią jest. 
Edit:
Dodałem plik stl, jednak nie poprawiałem dolnej krawędzi. Pierwsza wersja stała się ostateczną. Wystarczająco dobrze to wygląda. 

wieczko.stl Kieszen.stl

Edytowane przez Rirju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!