Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Steering locked / not locked


Szymonm

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, kilka dni temu  zgasiłem swoje Megane 2 na parkingu pod sklepem i już nie odpaliło na komputerze wyświetla się komunikat steering locked/ not locked. Czy coś się da z tym zrobić ? Jeśli tak proszę o konkrety .

Z góry dziękuję

 

20210319_121308.jpg

 

 

Wkleiłeś trzy takie same zdjęcia, nie masz podglądu co robisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwaczny ten komunikat...
Podejrzewam uszkodzenie modułu elektrycznej blokady.
Na już - spróbować po wciśnięciu przycisku rozruchu poruszać kierownicą prawo-lewo - zdarza się, że kręcenie kierownicą podczas gaszenia silnika (przed zablokowaniem kierownicy) powoduje napięcie mechanizmu układu kierowniczego i podczas odblokowania ząb blokady nie może uwolnić się z gniazda w wałku, opory ruchu są zbyt duże.
Jeśli nie - prawdopodobnie laweta i pracowite rozwiercanie korpusu blokady aż do zniszczenia zatrzasku i wyjęcia zęba.
Uwaga: próby wykręcenia śruby mocującej (lewy gwint) przy wyłączonym zapłonie i zatrzaśniętej blokadzie powodują, że nie da jej się ani wykręcić, ani wkręcić z powrotem (ma podtoczenie w które wskakuje ząb blokady).
A jeśli udało by się ją uruchomić - jak najszybciej - przy właczonym zapłonie (karta w gnieździe) w procedurze serwisowej - wykręcić śrube mocującą, zdjąć mechanizm blokady i powiesić ją gdzieś.  z boku.
W przypadku konieczności zniszczenia modułu - konieczny jest moduł "czysty" (używka ze szrotu bez wyczyszczenia pamięci jest bezużyteczna) - czysty moduł zakoduje się do samochodu sam przy pierwszym użyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2021 o 18:18, szwagier24a napisał:

Z tematem nieblokowania kolumny po zgaszeniu silnika spotkałm się w przypadku błędu poduszek. Ale u Ciebie nie ma błędu poduszki - nie świeci kontrolka.

Poduszki mogły się świecić bo były wyłącone od strony pasażera

Dziękuję za pomoc udało mi się  to naprawić nie wiem na jak długo ale na razie działa.

 

Regulamin punkt 5.12 aniewa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób naprawiłeś? U mnie w Megance miałem ten sam problem i naprawił się przez wypięcie i wpięcie wtyczki modułu blokady. Dla pewności nie zakładałem już blokady kierownicy tylko "dynda" sobie swobodnie, na wypadek gdyby się awaria zdarzyła ponownie i to na zablokowanej kierownicy :) walczyłem z taką awarią w Scenicu i niestety śrubę blokady trzeba było ukręcić.

Edytowane przez rafcio_100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!