Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problemy po wymianie TomTom Live na R-link


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zgłaszam się z kilkoma problemami związanymi po wymianie wyświetlacza z TT Live na R-link. 

Od początku. Mam Megane IIIphI GT 2.0dci z TT Live i Bose. Zgłosiłem się do osoby, która się zajmuje przekładką na R-linka i po kilkukrotnych wizytach w celu dopięcia całej przekładki pojawiło się kilka problemów, które zdają się być nie do przeskoczenia. Oto one:

1. Pukanie w głośnikach przy otwieraniu auta (dzieje się tak tylko przy wejściu podłuższym pozostawieniu auta - wyłączenie modułu komfortu?)

2. Brak informacji ECO (dodam, że licznik mam wymieniony na ten z wersji GT phII)

3. Czy w momencie używania kamery cofania obraz powinien zajmować tylko 2/3 ekranu? Czy może obok widoku z kamery powinno się coś pojawić, jakaś wizualizacja o przeszkodach z poszczególnych czujników??

Oprócz tego mam pytanie do posiadaczy R-linka z Bose:
1. Jak wygląda menu regulacji tonów/subwoofera w R-linku z Bose? Czy jest regulacja tylko wysokie/niskie czy może też samego subwoofera?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2021 o 22:01, wadowskimichael napisał:

Pukanie w głośnikach przy otwieraniu auta (dzieje się tak tylko przy wejściu podłuższym pozostawieniu auta - wyłączenie modułu komfortu?)

Masz Bose? Wygląda to na zły BIC albo źle skonfigurowany BIC / Wzmacniacz

W ostatnim punkcie doczytałem, ze masz Bose - więc pukanie to źle skonfigurowany wzmacniacz - była robiona konfiguracja po zmianie na R-Linka? Albo zły BIC, bo on tez za to może odpowiadać.

Dnia 23.03.2021 o 22:01, wadowskimichael napisał:

Brak informacji ECO (dodam, że licznik mam wymieniony na ten z wersji GT phII)

Nie masz wcale informacji o przebiegu i spalaniu na ekranie R-Linka? Jak nie masz to tylko potwierdza brak odpowiedniego BICa

A jeśli mówisz o tych procentowych wskaźnikach eco to one nie będą działać - brak informacji wysyłanych z ECU

 

Dnia 23.03.2021 o 22:01, wadowskimichael napisał:

Czy w momencie używania kamery cofania obraz powinien zajmować tylko 2/3 ekranu? Czy może obok widoku z kamery powinno się coś pojawić, jakaś wizualizacja o przeszkodach z poszczególnych czujników??

2/3 to kamera, 1.3 to czujniki parkowania. Musisz mieć nowszy moduł parkowania - taki z jedna szeroka wtyczką no i również BIC musi być z R-Linka

 

Dnia 23.03.2021 o 22:01, wadowskimichael napisał:

Czy jest regulacja tylko wysokie/niskie czy może też samego subwoofera?

Nie, nie ma osobnej regulacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!