Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

błędy DF404 oraz DC068113


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

dziś w Megance wyskoczył mi następujący problem:

auto jeździło bez problemu, zatrzymałem się na kilka minut, odpaliłem i po przejechaniu 50m zaczęł mi migać chceck engine, auto straciło moc, silnik zaczął pracować nierówno - tak jak by pracował na 3 cylindrach. Przy przyspieszaniu występowało szarpanie. 

Dotoczyłem się do mechanika, podłączył pod swój sprzęt diagnostyczny, a tam choinka błędów. Większość związane z półautomatyczną skrzynią biegów (WTF?!) - skrzynię mam manualną - kodów nie spisałem. Natomiast wyróżniły się błędy:

DF404

DC068113 

Które były opisane jako przekaźniki. Chciałbym rozszyfrować te błędy, aby wiedzieć co sprawdzić. Najlepszym dowcipem jest to, że po usunięciu błędów, ponownym odpaleniem auta - problem znikł. Wróciłem 30km do domu, nie zadziało się nic.

Czy ktoś orientuje się, co to mogło być?

 

Dodam, że problem wystąpił w miejscu, gdzie w poprzednim aucie (Jeep Grand Cherokee WK) miewałem także problemy z przerywającym silnikiem (niedaleko stoi maszt radiowy). W przypadku Jeepa pomagało zdjęcie klemy i auto pracowało normalnie. Czy jest coś takiego możliwe w Megance?

 

Z dodatkowych informacji - 1,5 tys km temu wymieniłem rozrząd, świece, czyściłem przepustnicę i odmę.Koło ZFR także nowe. Auto pracowało idealnie.  I po usunięciu błędu też tak działa. Dlatego wykluczam usterkę mechaniczną.

 

Przy okazji zapytam - auto nie odpala na biegu po wciśnięciu sprzęgła. Czy zawinił czujnik sprzęgła taki, jak na poniższym zdjęciu? 

czujnik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Janek11 napisał:

Mam rozumieć, że coś z wiązką od skrzyni?

Pisałeś, że masz mechaniczną skrzynię więc żadnej wiązki nie ma. Po prostu napisałem tylko czego dotyczy błąd, przy mechanicznej skrzyni takiego błędu nie powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, pozostaje mi obserwować czy problem się powtórzy.

Jak będzie w porządku z 500km to postaram się odtworzyć warunki, w jakich wystapil błąd - czyli w okolicy tego masztu radiowego. Może znów wystąpi. 

A czujnik przy okazji wymienię.

Dziękuję za pomoc :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!