Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Oryginalne ustawienia ddt4all, zacina się r-link 2 - Megane 4 Break


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.04.2021 o 17:33, undercover20 napisał:

Jak chcesz to podaj mi VIN to wygeneruję Ci skrypt do uruchomienia w PyRen z domyślną konfiguracją Twojego R-Linka.

Witam, a jesli to nie tajemnica jak można wygenerować sobie taki plik z domyślna konfiguracja pod auto ? Potrzebował bym pod LIII Rlink Bose po wymianie radia.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do R-Linka1 w Lagunie to zupełnie inna historia.

Skonfiguruj sobie radio (swoją drogą gdzie znalazłeś radio do R-Linka z L3?) przez DDT. Nie ma tam za dużo opcji więc spokojnie ogarniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Oryginalne ustawienia ddt4all, zacina się r-link 2 - Megane 4 Break

DDT z baza z 11.2020, przy skanowaniu przy module radia sypie bledami (mimo ze w folderze Vehicles jest jakis folder pod LIIIPH3- ale tylko jeden plik). PyRen natomiast z tą samą bazą znajduje xml'a pod radio i twierdzi ze jest to LPN_V1.7.xml. Konfiguraja radia w LPN_V1.7 jest pusta, wszytko "none" i niestety nie da sie nic zapisac w Expert mode. (podobnie w DDT) 

Radio jest chyba z Koleosa ale pewności nie mam (front podniemiłem, bebechy te same 1:1)

W DDT jak wchodze w Audio "Radio 2012 v2.4" wszystkie pola da sie modyfikować, ale ciagle "not configured" mimo wszelkich prób configuracji.

 

Czy ktoś ma/ mógłby podzielić sie screnami Radia z ddt głównie "audio" ale jak by były obrazki z MFD i NFA z RLIII Bose Rlink to by była pełnia szcześcia.

W Scenic/Megane III Bose mogła by być podobna konfiguracja- - radio tam jest takie samo.

 

 

conf.thumb.JPG.30f09f609b084652f6a8790cff1f6e72.JPGryrenaudio.thumb.JPG.e637ae493cd974461665c4f88977c26b.JPG

 


 

Edytowane przez RenoLa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2022 o 18:08, RenoLa napisał:

W DDT jak wchodze w Audio "Radio 2012 v2.4" wszystkie pola da sie modyfikować, ale ciagle "not configured" mimo wszelkich prób configuracji.

Wchodzisz w dobre miejsce.

Masz interfejs który przełącza się na CANM? Radio i ekran są w L3 na innym CANie niż reszta modułów.

Tzn czy jak zapiszesz jakąś zmianę to ona zostaje?

 

Dziwi mnie że wykrywa Ci to jako LPN. Na pewno masz dobre radio? 

W Koleosie nie było chyba nigdy R-Linka?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak dorobiłem przejściówke na multimedia z pozmienianymi pinami, paramerty audio czy MFD się zmeiniaja, radio / Rlink sie reseruje (hard reset w  ddt czy 5xhome działa) zarowno w DDt jak i Pyren z DDT. W pyren z ddt przy module audio i domyslnym xml NFA (tym wykrytym), jest mozliwosc na podmiane przy module audio na xml "Radio 2012...." (podpowiada tylko 2, innych wybrac nie mozna wiec jest sensownie) i tu również jak w ddt paramerty sie zapisuja. Próbuje juz na wszelkie mozliwe sposoby (zmiana - zapis - reset roznych parametrow) i ciagle.. nieskonfigurowane. Czy Koloes to do konca nie wiem. Radio Renault, nalepka prawie identyczna rozne SW (ale rozne tzn niższe widziałm również na orginalnych radiach) i oczywiscie numer samego radia. Nabyte radio z blu i mp3, wszystko takie samo poza frontem. 

Co do radia, z braku dostępnych orginalnych w ogłoszeniach to kupiłem podobne (również mp3 i blu a w.g. coniektórych dokumentacji to to samo radio ale z 2ma pokretłami, tylko że takiego nie widziałm wcześniej) i podmieniłem panele (-; strona 11 z ponizszego pdf, moje to jedno pokretło, nabyte radyjko 2 pokrętła. Obawiam się że firmware może jednak być tu problemem. Ewentualnie wymaga ustawien 1:1 by zadziałało. Ale z 2giej srtrony przy dzisiejszej unifikacji to mało prawdopodobne.

https://world.e-guides.renault.com/sites/default/files/statics_pdfs/MUL/R-Link-NX1048_PLK.pdf

 

edit... z tego co czytam to za komunikacje multinediów odpowiada tu modół BIC (jest taki wykrywany) możeto tutaj cos trzeba pozmieniać.

edit ... radio z Latitude

Edytowane przez RenoLa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!