Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jakość powłoki lakierniczej w MIV


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie mam do Was. 

To że najlepszym słowem opisującym jakość nadwozia MIV jest słowo "bylejakość" to się zdążyłem przyzwyczaić. Mowa oczywiście o spasowaniu owego nadwozia  a nie jego wyglądzie ?

Nierówne szpary, nie licujące się błotniki z drzwiami, problemy z tylną klapą (akurat to mnie ominęło, ale całkiem prawdopodobne, że zostało to spasowane w serwisie przy wymianie zderzaka w pierwszym tygodniu użytkowania).

To że lakier rysuje się od samego patrzenia to też się pogodziłem, ale to nie jest tylko problem Renault. Swoją drogą po 2 miesiącach jazdy i 4500km ilość rysek jest porażającą, i nie mówię tutaj o kolistych zarysowaniach od tarcia auta tylko o prostych ryskach od zmiatania śniegu (chyba ze dwa razy mi się to zdarzyło). Ale OK ekologia i te sprawy.

Oglądając przed zakupem Meganki czerwoną astrę V stojącą w salonie zastanawiałem się WTF, że ona taka porysowana ale u mnie nie lepiej.

 

Ale przeraża mnie coś innego. Mianowicie ilość wtrąceń w lakierze, pyłków, syfów itd. Szczególnie dach i maska, a przynajmniej tam mi się najbardziej w oczy rzuca. Ok nie widać tego z daleka, ale mam pecha, że mam miejsce w garażu centralnie pod lampą ledową - wszystko wyciąga :D. Auto nie malowane, po prostu takie z fabryki wyjechało. Zastanawiam się czy to jednostkowy przypadek czy standard dla tego modelu. Lakier metaliczny, szary titanium czy jak to tam się zwie.

Przez ostatnie kilka lat prywatnie użytkowałem Skody - tam nie było takich atrakcji. Co więcej śmiem twierdzić, że 7 letnie Citigo żony, które nie widziało garażu przez całe swoje życie lepiej wygląda.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powiem Ci tak, zależy chyba od fabryki. Moje autko (2017) ma również ogrom wtrąceń tylko na elementach, które nie widać, gdy samochód stoi, tj progi i elementy, które są widoczne np po otwarciu drzwi. Kolor blue iron. Dodatkowo mnóstwo dziurek od kamyczków... Na poprzednim Clio IV z 2012 nie miałem żadnych wtrąceń, żadnych dziurek. Na kolejnej natomiast megance limited kolor biały nie metalik (zastępcze), nie ma praktycznie żadnych wtrąceń, tylko np. zderzaki mają inny odcień x(

Co do trwałości powłoki lakierniczej to to w porównaniu do Renault z roczników 2010/11/12 są DUŻO słabsze powłoki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!